چند قانون ساده برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی

چند قانون ساده برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی

چند قانون ساده برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی

بازاریابی در شبکه های اجتماعی امروزه از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا مردم زمان زیادی را در این شبکه ها می گذرانند و فروشگاه شما باید بتواند از این پتانسیل استفاده کند و فروش خود را افزایش دهد.

نکته ی مهمی که وجود دارد این است که همیشه دقت کنید از هر ابزار بازاریابی چگونه استفاده کنید، برای مثال انتشار مطالب در شبکه های اجتماعی فقط برای جذب مشتری است و باید بسیار جذاب باشد تا بتوانید مشتریان را به فروش ترغیب کنید.

متاسفانه خیلی ها از شبکه های اجتماعی برای فروش مستقیم محصول استفاده می کنند و فقط یک محصول را به همراه قیمت انتشار می دهند که اصلا جذاب نیست و مشتریان کمی را جذب می کند روش اصولی به این صورت است که از شبکه ی اجتماعی جذب و برای فرآیند فروش مشتریان را به سایت فروشگاهی خود منتقل کنید.

در این مقاله با چند قانون ساده در بازاریابی در شبکه های اجتماعی آشنا می شویم پس با ما همراه باشید.

قانون های اصلی بازاریابی شبکه های اجتماعی

1-بازاریابی شبکه های اجتماعی و اشتراک گذاری:

هر چه مطالبی که شما منتشر می کنید جذاب تر و مفید تر باشد، افراد آن را بیشتر با دوستان و آشنایان خود به اشتراک می گذارند و این یعنی دایره ی مشتریان شما بزرگ و بزرگ تر می شود.

2-مطالب مرتبط با فروشگاه:

هر مطلبی که منتشر می کنید باید در راستای برند و محصولات شما باشد تا هم پست های شما منسجم تر باشد و هم بازدید کنندگان شما در راستای فروشگاه شما مطالب را دنبال کنند.

3-محتوای منحصر به فرد داشته باشید:

سعی کنید به تولید محتوا بپردازید و یک محتوای اختصاصی و منحصر به فرد برای فروشگاه خود تولید و از کپی محتوا که هیچ ارزشی ایجاد نمی کند و حتی ممکن است باعث از بین رفتن اعتماد مشتریان شود خودداری کنید.

محتوای منحصر به فرد داشته باشید

4-برای بازاریابی شبکه های اجتماعی فعالیتی پیوسته داشته باشید:

فعالیت دائم و پیوسته در شبکه های اجتماعی نشانه ی زنده بودن فروشگاه شما است و باعث ایجاد اعتماد در مخاطبانتان می شود.

مخاطبان شما هر چه صفحه ی شما را فعال تر در شبکه های اجتماعی ببینند تعامل بیشتری با شما خواهند داشت که در نهایت فروش شما را افزایش خواهد داد.

5-شبکه اجتماعی مناسب خود را پیدا کنید:

شبکه ی اجتماعی خوب و بد وجود ندارد همه ی شبکه های اجتماعی عالی هستند و مناسب حوزه ی کاری خاصی هستند.

سعی کنید همه ی شبکه های اجتماعی را امتحان کنید از جمله: اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک، تویتر و… هر کدام که بازده بالاتری داشت روی آن متمرکز شوید و محتوای اصلی را برای آن تولید کنید و در دیگر شبکه های اجتماعی نیز فعالیت کم داشته باشید و از پتانسیل همه ی آن ها استفاده کنید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

6-سعی کنید به بازدیدکنندگان کمک کنید:

اگر به صورت مستقیم در شبکه های اجتماعی یا در بخش نظرات سوالی مطرح می شود با دقت و حوصله پاسخ دهید و به دیگران کمک کنید نه اینکه فقط با قصدتان فروش باشد، این حالت باعث ایجاد اعتماد بیشتر می شود و این برخورد شما در طولانی مدت قطعا فروش شما را افزایش می دهد.

7-سبک خاصی برای خود داشته باشید:

برای بازاریابی شبکه های اجتماعی نوع پست های شما باید خاص باشد و همه ی آنها از لحاظ ظاهری به هم مرتبط باشند و مطالب مختلف روی یک سبک خاص منتشر شوند تا اعتبار شما افزایش پیدا کند.

8-فقط به صفحه ی خود محدود نباشید:

در شبکه های اجتماعی رقبای شما و فروشگاه های دیگر نیز حضور دارند، سعی کنید با آن ها نیز تعامل داشته باشد تا بیشتر در معرض دید باشید شاید در آن جا هم بتوانید مشتریانی پیدا کنید.
بعضی فروشگاه ها حوصله ی پاسخگویی به سوالات مشتریان را ندارند ! چرا شما به سوالات آن ها پاسخ ندهید، شاید بتوانید بازدیدکنندگان را جذب کنید.

9-در بازاریابی شبکه های اجتماعی تصاویر همیشه جذاب هستند:

در جذاب بودن تصاویر شکی نیست و بسته به نوع شبکه ی اجتماعی که در آن فعالیت می کنید سعی کنید حتما از عکس های جذاب استفاده کنید.

تصاویر همیشه جذاب هستند

فروشگاه اینترنتی خود را رایگان و بی دردسر بسازید!

Vachaar Vendor

با اتصال فروشگاه اینترنتی خود پیج اینستاگرام،خرید ساده و امن را برای مشتریان خود رقم بزنید

10-بازاریابی شبکه های اجتماعی با آنالیز همراه است:

شبکه های اجتماعی آمار هایی در اختیار شما قرار خواهند داد که باید حتما از آن ها استفاده کنید، حتی خود شما نیز می توانید محتوا های قبلی خود را بررسی کنید و آمار تولید کنید.

با بررسی این آمار ها به این نتیجه می رسید که کاربران شما چه نوع محتوایی را بیشتر دوست داشتند و کدام محتوا به اندازه ی کافی جذاب نبود از بررسی های خود تجربه کسب کنید و در تولید محتوا های آینده ی خود حتما از آن ها استفاده کنید.

11-از متن های کوتاه استفاده کنید:

بیشتر شبکه های اجتماعی به شما اجازه نمی دهند بیش از یک میزان خاص بنویسید که آن هم زیاد است، شما باید بسیار کم تر بنویسید تا کاربران با رغبت بیشتری آن را بخوانند.

12-از هشتگ های مناسب استفاده کنید:

هشتگ در شبکه های اجتماعی برای جستجوی بهتر و طبقه بندی استفاده می شود اگر نشود شما را جستجو کرد تمامی تلاش های شما بی فایده خواهد بود.

سعی کنید به اندازه و از هشتگ های مناسب محتوای خود استفاده کنید و مدتی را باید اختصاص دهید تا هشتگ های مناسب را پیدا کنید.

از هشتگ های مناسب استفاده کنید

13-روز های مختلف را امتحان کنید:

اگر روش خاصی برای انتشار محتوا دارید حتما آن را امتحان کنید شاید باعث موفقیت حتمی شما شود، اگر هم جواب نداد حداقل آن را امتحان کرده اید و دیگر آن را به کار نخواهید برد.

14-بازاریابی شبکه های اجتماعی با تعامل بیشتر همراه است:

شما دوستانی دارید و شاید چند نفر باهم فروشگاه را اداره می کنید، خودتان نیز تعامل بیشتری با شبکه ی اجتماعی ایجاد کنید و هم دیگران را تشویق کنید.

15-محتوای با کیفیت داشته باشید:

در حوزه ی کسب و کار فروشگاهی خود یک پیشرو باشید و سعی کنید بهترین و کاربردی ترین محوا ها را شما منتشر کنید.

محتوای با کیفیت داشته باشید

16-محتوای ویدیویی را فراموش نکنید:

اگر امکان تولید محتوای ویدیویی را در شبکه های اجتماعی خود دارید، حتما چند محتوای ویدیویی منتشر کنید، حتی اگر لازم است برای محتوای ویدیویی هزینه کنید زیرا تاثیر آن شگفت انگیز است.

شما با رعایت قوانین بالا تعامل با شبکه ی اجتماعی خود را افزایش خواهید داد، شبکه های اجتماعی یکی از ابزار های رایگان است که در دسترس همه ی ماست و باید برای بازاریابی از آن ها استفاده کنید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *