چند قدم ساده برای افزایش فروش اینترنتی

افزایش فروش اینترنتی

چند قدم ساده برای افزایش فروش اینترنتی

چند قدم ساده برای افزایش فروش اینترنتی

افزایش فروش اینترنتی امروزه بسیار ساده شده است تا چند سال قبل ورود به فضای اینترنت ریسک زیادی داشت چون ممکن بود زمان و پول خود را در صرف فضای آنلاین کنید ولی هیچ چیز بدست نیاورید.

ولی امروزه با وجود تازگی این بازار ولی با مشاهده ی نتیجه ی عالی و بی نظیر افرادی که چند سال قبل به این بازار وارد شده اند متوجه می شویم که به هیچ عنوان ریسکی نبوده و امروزه فروش اینترنتی جا افتاده و نتیجه گیری از آن حتمی است.

فقط باید آموزش ببینید و تلاش کنید تا در این بازار بدون هیچ سرمایه ی اولیه ای موفق شوید و به درآمد میلیونی برسید.

به نقل از برخی تحلیگران اگر فروشگاه محلی خود را به یک فروشگاه آنلاین تبدیل نکنید ممکن است تا چند سال آینده فروشگاه سنتی شما نابود شود، سعی کنید از این دسته افراد نباشید که به همه چیز بدبین هستند و تصمیم بگیرید که فروشگاه خود را اینترنتی کنید و جزو فروشندگان موفق چند سال آینده باشید.

در ادامه با چند گام ساده و ابتدایی آشنا می شویم که در شروع کار می تواند بسیار مفید باشد پس با ما همراه باشید.

چند قدم ساده برای افزایش فروش اینترنتی

فروشگاه خود را معرفی کنید

شما اگر یک مغازه داشته باشید مشتریانی دارید و خیلی ها طی سال ها با شما آشنا شدند ولی در روز های اول شروع فروشندگی آیا کسی شما و فروشگاهتان را می شناخت؟ خیر

در اینترنت نیز شما یک فروشگاه جدید ایجاد کردید و کسی آن را نمی شناسد پس باید آن را معرفی کنید، شما در دنیای جدید فروشگاه خود را ایجاد کردید بنابرین شیوه های معرفی نیز متفاوت است.

اول از همه باید فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید.
دوم فروشگاه خود را تکمیل کنید(لوگو قرار دهید، آدرس محلی را درج کنید ، توضیحاتی درباره ی فروشگاه بنویسید و…)
سوم محصولات خود را اضافه کنید، سعی کنید محصولات به همراه تصاویر و توضیحات کامل جذاب با رعایت قوانین نگارشی باشند.

معرفی فروشگاه خود در واچار

خب تا اینجا همه چیز آماده است شما فروشگاه خود را کامل ایجاد کردید ولی توضیحات متن شما (اگر متنی عالی باشد و قوانین سئو در آن رعایت شده باشد) به مرور به جذب مشتری می پردازد و در بازه ی 4-6 ماهه نتیجه ی فوق العاده ی آن قابل مشاهده است.

شما حتما باید سرمایه گذاری بلند مدت را انجام دهید اصل موفقیت شما همین است ولی برای اینکه روند معرفی فروشگاه شما سریع تر انجام شود نیاز به تبلیغات دارید.

برای آشنایی با روش های رایج تبلیغات ما چند پکیج مناسب برای فروشگاه های اینترنتی ایجاد کردیم که در ادامه می توانید روی هر کدام کلیک کنید و خواندن توضیحات آن با هر یک آشنا شوید.

خب بعد از تبلیغات شما معرفی شده اید و با توجه به کیفیت کار و سرمایه گذاری بازدید کنندگانی را با فروشگاه خود آشنا کردید و اگر محصولات خوبی داشته باشید در همین فرآیند آشنایی کلی محصول نیز فروخته اید.

افزایش فروش اینترنتی

برای فروشگاه خود حرفه ای تبلیغ کنید!

تبلیغات خود را به ما بسپارید تا با همکاری بهترین آزانس های تبلیغاتی کشور فروش شما را چند برابر کنیم.

قبل از فروش به فکر کمک کردن باشید

درست است که هدف شما به عنوان یک فروشنده فروش بیشتر است ولی برای افزایش فروش اینترنتی بهتر است قبل از فروش به بازدید کنندگان محصولات خود مطالب مفیدی ارائه دهید.

محتوای خوب اولین چیزی است که باید روی آن تمرکز کنید، وقتی محصولی ایجاد کردید حتما توضیحات کاملی درباره ی آن بنویسید در این توضیحات به موارد زیر توجه کنید:

محصول را به صورت کلی معرفی کنید.

محصول خود را نقد و بررسی کنید و اگر مشکلی نیز دارد آن را عنوان کنید تا اعتماد بیشتری به فروشگاه شما پیدا کنند.

اگر نکته یا آموزشی وجود دارد که می تواند به استفاده ی بهتر از محصول کمک کند آن را نیز بنویسید.

با نوشتن یک توضیحات محصول کامل و جامع حتی بازدیدکنندگانی که فقط دنبال اطلاعات هستند را نیز جذب کنید، زیرا ممکن است مشتری های بعدی شما باشند.

محتوای جذاب را حتی می توانید در شبکه های اجتماعی نیز منتشر کنید هر کانال بازاریابی مشتریان خاص خود را دارد که می تواند فروش شما را بیشتر کند.

اگر هدف خود را فقط فروش بگذارید محتوای شما ارزش کمی پیدا می کند و بازدید کننده به سرعت این را متوجه می شود و اعتماد خود را به توضیحات از دست می دهد و از خرید منصرف می شود و اگر بازدیدکننده با تبلیغات شما(هزینه ی تبلیغات) وارد فروشگاه شده باشد که بیشتر ضرر می کنید.

قبل از فروش به فکر کمک کردن باشید

افزایش فروش اینترنتی با تمرکز تمامی کانال های فروش

شما نیاز به یک فروشگاه اینترنتی دارید تا تمامی کانال های بازاریابی خود را به آن متصل کنید.

هیچگاه شبکه های اجتماعی جایگاه سایت را به عنوان یک فروشگاه اینترنتی نمی گیرند زیرا شما با داشتن یک فروشگاه اینترنتی می توانید از طریق موتور جستجوی گوگل، سایت های پربازدید، سایت های خبری، انواع شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام به جذب خریدار بپردازید. در صورتی که یک شبکه ی اجتماعی فقط از همان شبکه برای شما مشتری به همراه دارد.

خریداران از طریق کانال های مختلف وارد سایت فروشگاهی می شوند به صورت منظم محصولات و خدمات شما را بررسی می کنند و با چند کلیک خرید خود را نهایی می کنند در صورتی که از یک کانال بازاریابی مثل اینستاگرام نمی توان انتظار داشت که فرآیند فروش اینترنتی را کامل انجام دهد.

با دقت به فروشگاه های اینترنتی بزرگ می توان به این مهم پی برد که سایت فروشگاهی نقش کلیدی فروش را بازی می کند و شبکه های اجتماعی برای تعامل بیشتر با مشتریان ایجاد شده اند.

یکی دیگر از موارد مهم برای متمرکز کردن در سایت فروشگاه این است که دیگر محدودیتی ندارید، شما در یک سایت به راحتی می توانید درباره ی محصولات خود مقاله بنویسید و توضیحات خاص خود را بدهید ولی کانال های دیگر بازاریابی روی نوشتن تعداد کلمه محدودیت دارند و نمی توانید محصول خود را به درستی معرفی کنید.

پس فراموش نکنید از چندین کانال فروش به یک فروشگاه واحد و در نهایت دریافت سفارش از مشتریان

یک فروشگاه اینترنتی تمرکز تمامی کانال های فروش

در این مقاله با چند گام ابتدایی و ساده که می تواند فروش شما را افزایش دهید آشنا شدیم، در ادامه سعی کنید متفاوت باشید و فروشگاه خود را با محصولاتی عالی پر کنید که ارزش خرید داشته باشند و از همه ی کانال های فروش مشتری را راهنمایی کنید که برای ثبت سفارش و خرید به سایت شما مراجعه کند و خرید خود را نهایی کند.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *