چند راهکار جذب مشتری بیشتر برای فروشگاه اینترنتی

چند راهکار برای جذب مشتری بیشتر

چند راهکار جذب مشتری بیشتر برای فروشگاه اینترنتی

چند راهکار جذب مشتری بیشتر برای فروشگاه اینترنتی

راهکار ها برای جذب مشتری بیشتر زیاد است، شما با خلاقیت خود و استفاده از شیوه های مختلف می توانید مشتریان زیادی را جذب کنید در این زمینه شما محدودیتی ندارید و می توانید کلی راه برای خودتان ایجاد کنید و آن ها را تست کنید.

مسیر هایی نیز وجود دارد که دیگران بررسی کرده اند و از آن ها نتیجه گرفتند در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم که شما می توانید از آن ها نیز استفاده کنید و مشتریان بیشتری را جذب کنید. حتی می توانید این مسیر ها را با شیوه ی مخصوص به خود پیاده کنید.

چند راهکار برای جذب مشتری بیشتر

1-روی سفارشات خود هدیه دهید

همه از هدیه خوششان می آید، شما می توانید یکسری از کالا های خود را به عنوان هدیه روی محصولات خود ارسال کنید.

این کار باعث می شود که خریداران انگیزه ی بیشتری پیدا کنند تا از شما خرید کنند و هم می تواند باعث شود که محصولی را که به صورت هدیه ارسال کردید را تست کنند و در آینده حتی خود آن را با هزینه سفارش دهند و شما با یک تیر دو نشان را بزنید.

2-مسابقات جذاب ایجاد کنید

مسابقه یکی از روش هایی است که باعث می شود افراد تعامل زیادی با فروشگاه شما داشته باشند، مردم از این روش ها خیلی استقبال می کنند و نام فروشگاه شما بر سر زبان ها خواهد افتاد.

معمولا برای ایجاد یک مسابقه ی جذاب می توانید از پیج اینستاگرامی خود استفاده کنید و مسابقات را راه اندازی کنید و آن را توسط اینفلوئنسر ها تبلیغ کنید و هدیه را فراموش نکنید یک مسابقه ی بی پاداش اصلا جذاب نیست.

به یاد داشته باشید که مسابقه ی ایجاد شده، هم جهت با محصولات فروشگاه شما باشد تا بتواند تاثیر خود را داشته باشد.

مسابقات جذاب ایجاد کنید

3-برای جذب مشتری بیشتر در بلاگ ها بنویسید

فروم ها و وبلاگ های زیادی وجود دارند که مخاطبان مناسبی دارند و می توان رایگان در آن ها به انتشار محتوا پرداخت.

در این وبلاگ ها در مورد محصولات خود بنویسید و کمی نیز جذاب بنویسید و بازدیدکنندگان را به سمت خرید از فروشگاه خود هدایت کنید، وبلاگ نویسی می تواند واقعا تاثیر گذار باشد حتی می توانید در سرویس های وبلاگ متفاوت بنویسید تا جامعه ی مخاطبان بیشتری را مورد هدف قرار دهید.

توجه داشته باشید نوشتن در وبلاگ ها زود بازده نیست و یک سرمایه گذاری بلند مدت است ولی نتیجه ی آن فوق العاده است.

4-تخفیف با مدت محدود ایجاد کنید

تخفیف همیشه باعث جذب مشتری می شود، همیشه قیمت یکی از فاکتور های اساسی در تصمیم گیری مخاطبان است.

روی چند محصول خود تخفیفی جذاب ایجاد کنید تا واقعا روی خریدار تاثیرگذار باشد و گرایش به خرید پیدا کند، نکته ی مهم این است که مدت این تخفیف باید محدود باشد تا کاربر بداند این فرصت شگفت انگیز تا چند روز بیشتر فعال نیست و همان لحظه خرید خود را نهایی کند.

وقتی تخفیف خود را ایجاد کردید باید آن را در سایت های پر بازدید خبری تبلیغ کنید تا همه متوجه تخفیف شما بشوند وگرنه تخفیفی که هیچ کسی از آن خبر نداشته باشد فایده ای نخواهد داشت.

برای جذب مشتری بیشتر تخفیف ها را جدی بگیرید

تخفیف با مدت محدود ایجاد کنید

همین امروز به فروشندگان آنلاین بپیوندید

Vachaar Vendor

واچار زیرساخت فروش اینترنتی از جمله: فروشگاه اینترنتی،حمل و نقل و بازاریابی را برای شما فرآهم می کند، بقیه راه برای موفقیت با شماست

5-محصولات خود را متفاوت ارائه دهید

در این بازار که رقابت زیاد است کمی تفاوت می تواند جذاب باشد و مشتریان فراوانی را برای شما ایجاد کند.

در این روش خلاقیت شما بیشترین اثر را خواهد داشت که چطور محصولات خود را متفاوت از دیگران عرضه کنید، همیشه این متفاوت بودن است که تفاوت در نتایج فروش را ایجاد می کند.

برای مثال:

اگر محصولات شما هنری و کار خودتان است می توانید یک جعبه ی خاص نیز برای آن طراحی کنید.

اگر محصولات شما گوشی موبایل است آن را با یک قاب رایگان و زیبا ارسال کنید.

اگر محصولات شما …

همیشه سعی کنید از طریق مقالات آموزش ببینید و اصول را فرا بگیرید ولی در نهایت با ترکیب با خلاقیت خود اجرا کنید، برای جذب مشتری بیشتر هیچ چیز بیشتر از خلاقیت اثرگذار نیست.

6-تبلیغ که نیازی به گفتن ندارد

از گذشته تا امروز تبلیغ یکی از راهکار های اصلی جذب مشتری است که بهتر است آن را با ترکیب با دیگر روش های بالا امتحان کرد تا اثر آن دوچندان شود.

باید یک پیشنهاد ویژه داشته باشید و سپس آن را توسط یک تیم حرفه ای تبلیغ کنید، متاسفانه خیلی ها اول سراغ این مرحله می آیند و کلی هزینه می کنند و هیچ نتیجه ای نمی گیرند.

تبلیغ که نیازی به گفتن ندارد

وقتی یک پیشنهاد جذاب داشتید سراغ این مرحله بیایید تا تیم بازاریابی واچار پس از بررسی فروشگاه شما، بهترین شیوه ی تبلیغاتی مناسبتان را معرفی کند.

7-برای جذب مشتری بیشتر وارد اینستاگرام شوید

فروشگاه اینترنتی شما محل تجمیع تمامی کانال های فروش است، و هر کانال فروش امکانات مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد.

اینستاگرام یکی از بهترین گزینه ها برای شماست، شما در اینستاگرام می توانید با مشتری مستقیم ارتباط برقرار کنید از نظرات او آگاه شوید و سوالات او را پاسخ دهید، همچنین امکان برگذاری مسابقات در اینستاگرام بهتر از هر پلتفرم دیگری فراهم است.

با اینستاگرام می توانید مشتریان زیادی را جذب کنید و اینجا باز هم به خلاقیت شما نیاز است.

فقط توجه داشته باشید در اینستاگرام به بازاریابی بپردازید و مطالب جذاب قرار دهید و برای ادامه ی فرآیند فروش مشتریان را به سایت فروشگاهی خود منتقل کنید و از قرار دادن عکس محصولات به صورت تکی در اینستاگرام خودداری کنید.

8-بسته ی محصول ایجاد کنید

یک روش جذاب هم برای مشتری و هم برای فروشنده ایجاد یک گروه محصول یا یک ست محصول است، شما می توانید چند محصول خود را با هم برای فروش قرار دهید.

با این روش با یک فروش چند فروش خواهید داشت.

برای مثال شما فروشنده ی لوازم تحریر هستید:

شما می توانید یک محصول با عنوان (بسته ی لوازم تحریر برای طراحی) ایجاد کنید و این محصول خود شامل 10 محصول جدا از هم باشد تمامی ابزاری که یک طراح برای شروع کار به آن نیاز دارد.

بسته ی محصول ایجاد کنید

کاربر می تواند هر کدام را جدا نیز تهیه کند ولی بسته ی محصول هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ جذابیت گزینه ی بهتری است.

جذب مشتری یک فرآیند بی انتها است و با خلاقیت شما فرآیند های جدیدی خلق می شود، امیدواریم روزی روش های شما را در یک مقاله آموزش دهیم.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *