مزایای فروش اینترنتی در مقابل فروش سنتی

برند شما با تصاویر با کیفیت بزرگ تر می شود

مزایای فروش اینترنتی در مقابل فروش سنتی

مزایای فروش اینترنتی در مقابل فروش سنتی

امروزه با رشد چشمگیر اینترنت و محبوب شدن فضای مجازی دنیای جدیدی پیش روی کسب و کار ها قرار گرفته است، این فرهنگ امروزه جا افتاده است که می توانید همه چیز را در بستر اینترنت به فروش برسانید.

عده ای با وجود داشتن آگاهی از این فضا همچنان در فضای سنتی مشغول فعالیت هستند و نمی خواهند با این واقعیت کنار بیایند که ممکن است روزی فروشگاه های سنتی نابود شود (مانند خیلی از کسب و کار های دیگر) و فروشگاه های اینترنتی جای آن ها را بگیرد.

رشد فضای مجازی در چند ساله ی اخیر غیر قابل انکار است و فروشندگان آینده نگر در کنار مغازه ی خود، فروشگاه های اینترنتی را ایجاد کردند و درآمد خود را افزایش داده اند.

مزایای فروش اینترنتی در مقابل فروش سنتی

در این مقاله به چند مزیت مهم فروش اینترنتی در مقابل فروش سنتی خواهیم پرداخت:

1. سرمایه راه اندازی فروشگاه اینترنتی ناچیز است

فروش سنتی پر هزینه است زیرا شما به مکانی فیزیکی احتیاج دارید تا محصولات خود را نمایش دهید و یک مغازه نیز اجاره ی ماهیانه، قبض آب ،برق و… دارد تازه در صورتی که کارگر نیز داشته باشید هزینه ی ماهیانه ی شما بیشتر خواهد شد.

با اینکه سود یک فروشگاه سنتی نیز خوب است ولی تصور کنید که با از بین بردن این هزینه ها سود شما چندین برابر خواهد شد.

هزینه ی اجاره کردن یک فضا در اینترنت و راه اندازی فروشگاه اینترنتی بسیار پایین تر است و حتی می توانید با هزینه ی اجاره ی سنتی 1000 فروشگاه آنلاین ایجاد کنید.

تازه در فضای مجازی تبلیغات نیز ارزان تر است و با یک تبلیغات هوشمند می توانید فروش اینترنتی خود را بیشتر کنید و چون هزینه ی کمتری دارید در نتیجه سود سرشاری نسیبتان خواهد شد.

کافیست یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید تا تفاوت در هزینه ها را احساس کنید.

سرمایه راه اندازی فروشگاه اینترنتی ناچیز است

2. قیمت پایین تر،مشتریان بیشتر و راضی تر

علاوه بر تمام فاکتور های مختلف فروش، قیمت اصلی ترین آن هاست و مشتریان همیشه به قیمت پایین تر توجه بیشتری نشان می دهند، در فروشگاه اینترنتی شما می توانید قیمت محصولات خود را خیلی پایین تر بیاورید تا جایی که باز هم سود خوبی داشته باشید در صورتی که در فروش سنتی با توجه به هزینه های بالا دست شما در کاهش قیمت خیلی باز نیست.

شاید با یک کلیک می توانید محصولات خود را ایجاد کنید برای محصولات تخفیف ایجاد کنید و حتی عکس های جذاب تری برای محصولات ایجاد کنید، آیا همه ی این فرآیند بدون هزینه و رایگان در فروشگاه سنتی است؟ خیر یک تغییر در قفسه ها زمان بر و گاهی هزینه بردار است.

همین کم بودن هزینه هاست که باعث می شود فروشگاه های اینترنتی قیمت پایین تری نسب به مغازه داران ارائه می کنند و روز به روز بر مشتریان آن ها افزوده و از مشتریان مغازه ها کم می شود.

3. پتانسیل بیشتر در جذب مشتری نسبت به فروش سنتی

در یک فروشگاه سنتی شما یک مکان فیزیکی اجاره می کنید و فروش شما وابسته به این مکان فیزیکی است.

مکان فیزیکی شما فقط می تواند مشتریانی را جذب کند که از جلوی آن عبور می کنند که همین یعنی محدود بودن به مکان و پتانسیل کم تر در جذب مشتریان جدید.

در صورتی که فروشگاه اینترنتی شما در یک فضای مجازی است و در فضای مجازی شما محدودیتی ندارید و خریداران کل کشور می توانند مشتری شما باشند.

پتانسیل بیشتر در جذب مشتری

واچار چطور به مغازه داران کمک می کند؟

Vachaar Vendor

ما شما را به تمامی ابزار هایی که برای ساخت فروشگاه اینترنتی و افزایش فروش نیاز دارید مسلح خواهیم کرد!

شما با ایجاد یک فروشگاه آنلاین و کم هزینه می توانید مشتریان بیشتری را مورد هدف قرار دهید! عالی نیست؟

بیشتر ما وقتی محصولی را می خواهیم اول آن را در اینترنت جستجو می کنیم، درصد کمی از افراد همان لحظه شال و کلاه می کنند و به سمت مغازه ها می روند.

پس از گشت و گذار در اینترنت محصول شما را پیدا می کنند و اگر توضیحات محصول شما مناسب باشد خریدار به سادگی با یک کلیک محصول را خریداری می کند.

بازدید کننده ی بیشتر = فروش بیشتر = سود بیشتر

4.فروش تعداد بیشتری از محصولات نسبت به فروش سنتی

در بالا از محدودیت های فروشگاه فیزیکی گفته شد، یکی دیگر از این محدودیت ها نبود فضای کافی برای نمایش تمامی محصولات است ویترین مغازه ی شما تعداد مشخصی محصول می پذیرد و بقیه را باید در انبار قرار دهید.

خیلی ها با وجود اینکه شما محصول خاصی را دارید و با قیمت خوبی عرضه می کنید ولی چون در ویترین مغازه ی شما دیده نمی شود و در مغازه ی مجاور شما است خرید خود را از مغازه ی همسایه انجام می دهند.

فروشگاه اینترنتی هیچ محدودیتی در تعداد محصولات ندارد شما می توانید به صورت نامحدود محصول ایجاد کنید و همه را در معرض نمایش قرار دهید.

گاهی نیز محصولاتی دارید که امکان فروش آن ها را دارید ولی در محل مغازه ی شما نیست شما به سادگی می توانید این نوع محصولات را به فروش برساند و در صورت ثبت سفارش محصول مورد نظر را تهیه کرده و ارسال کنید.

ویترین فروشگاه سنتی خود را به سمت کاربران اینترنت باز کنید.

فروش تعداد بیشتری از محصولات

5. بدون محدودیت در 365 روز سال و 24 ساعته بفروشید

فروشگاه فیزیکی شما نیاز به حضور فیزیکی شما دارد باید از صبح (هر چه زود تر بهتر) فروشگاه را باز کنید و تا آخر های شب در مغازه حضور داشته باشید تا بتوانید تعداد بیشتری مشتری را جذب کنید شما می توانید زمان کم تری نیز مغازه را باز نگه دارید ولی ممکن است مشتریان زیادی را از دست بدهید.

همه ی ما دوست داریم در کنار خانواده و عزیزانمان باشیم ولی از سمت دیگر باید چرخ فروشگاه ما نیز بچرخد و ما در این دو راهی سخت قرار می گیریم.

راه حل ساده است؟ فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی شما در تمامی روز های سال و روز های تعطیل باز است حتی می تواند میزبان مشتریانی که نصف شب نیز در حال گشت و گذار در اینترنت هستند نیز باشد و در این زمان شما می توانید استراحت کنید و به کار های مورد علاقه ی خود برسید.

هر وقت مشتری سفارشی را ثبت کند شما مطلع خواهید شد و نیازی نیست ساعت ها در مغازه ی خود باشید تا مشتری از شما خرید کند.

برند شما با تصاویر با کیفیت بزرگ تر می شود

با توجه به آمار خرید اینترنتی در ایران سالیانه 60 درصد رشد دارد و حتی با توجه به شرایط بیماری فعلی چندین برابر شده است و مردم دیگر سنتی فکر نمی کنند و به فروش اینترنتی روی آوردند.

روز به روز خرید آنلاین محبوب تر می شود و فروش سنتی در حال از دست دادن جایگاه خود است.

شما کی فروشگاه سنتی خود را به یک فروشگاه اینترنتی تبدیل می کنید؟

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *