باید مشتریان از ما راضی باشند

رضایت مشتریان مهم است

باید مشتریان از ما راضی باشند

باید مشتریان از ما راضی باشند

رضایت مشتریان قطعا بنیان همه ی کسب و کار ها است و اگر رضایت مشتری نباشد، مشتری هم نخواهد بود و کسب و کار شما نابود خواهد شد.

اگر مشتریان از ما راضی باشند نشان می دهد که ما در یک مسیر درست قرار داریم و می توانیم به مسیر صحیح خود ادامه دهیم و از نظرات مشتریان ناراضی خود استفاده کنیم و مشکلات را بهبود ببخشیم.

ارزیابی میزان رضایت مشتریان برای تصمیم گیری های آینده و استراژی فروش، فروشگاه اینترنتی شما بسیار مهم است.

باید مشتریان از ما راضی باشند

چرا رضایت مشتریان مهم است

• کاهش تبلیغات منفی دهان به دهان
• کاهش نگرانی مشتری
• وجه تمایز فروشگاه اینترنتی شما
وفادار سازی مشتریان
• کم هزینه بودن حفظ مشتریان فعلی
• تمایل بیشتر مشتری به خرید

1- کاهش چشمگیر تبلیغات منفی دهان به دهان

همه ی ما گاهی به یک مشتری ناراضی یا آن ها را در بین اقوام و دوستان دیده ایم او در هر محلی شروع به گفتن تجربه ی بد خود می کند و طبق آمار یک مشتری ناراضی با 11 الی 20 نفر دیگر درباره ی تجربه ی بد خود صحبت می کند.

این یعنی شما با یک مشتری ناراضی ممکن است 20 مشتری خود را از دست دهید. برای همین ایجاد رضایت مشتری بسیار مهم است.

ما باید از اینگونه تبلیغات جلوگیری کنیم و نگذاریم مشتریان ما تجربه ی بدی داشته باشند و اگر این تبلیغ منفی دهان به دهان را به یک تبلیغ مثبت تبدیل کنیم می توانید مشتریان خود را بیشتر کنید(البته تبلیغ مثبت کم اثر تر خواهد بود و شاید 10 مشتری برای شما داشته باشد)

شما باید مدام رضایت مشتریان خود را بسنجید و اگر مشتری ناراضی پیدا کردید او را رها نکنید یا مشکل او را حل کنید و یا برای جبران هدیه ای برای او ارسال کنید.

کاهش چشمگیر تبلیغات منفی دهان به دهان

2- کاهش نگرانی و رضایت مشتریان

برای خرید محصولات، مشتریان شما نگرانی هایی خواهند داشت، گاهی این نگرانی ها باعث می شود که محصولات فروشگاه شما به فروش نرسند.
برای مثال:

گردن بند طلا

محصولی که شما در حال فروش آن هستید یک محصول گران بها است و باید خود را در جایگاه مشتریان قرار دهید و بررسی کنید که چه نگرانی هایی ممکن است در مشتری وجود داشته باشد.

• آیا این فروشنده قیمت منصفانه ای دارد؟
• آیا طلای آن اصل است؟
• چطور اعتماد کنم که محصول برای من ارسال خواهد شد؟
• آیا اندازه ی گردن بند برای من مناسب است
• …
مشتری شما نگرانی هایی ممکن است داشته باشد و شما باید به همه ی آن ها پرداخته باشید تا با خیال راحت و بدون نگرانی خرید خود را نهایی کند.

برای مثال می توانید برای نگرانی ” آیا طلای آن اصل است؟ ” مجوز و اعتبار خود را ارائه دهید یا توضیحی ارائه دهید که خیال خریدار از این بابت راحت باشد و بدون نگرانی خرید خود را نهایی کند.

3- وجه تمایز فروشگاه اینترنتی شما

امروزه بازار بسیار رقابتی شده و مشتریان باید از شما رضایت داشته باشند تا از شما خرید کنند حتی قبل از خرید محصول نیز باید از شما رضایت داشته باشند در غیر این صورت رقیب شما را به شما ترجیح می دهند.

شما فروشنده ی محصولاتی هستید که ممکن است خیلی از فروشندگان دیگر نیز آن محصول را ارائه می دهند پس باید برای خریدار یک دلیل ایجاد کنید که چرا از شما خرید کند و نه از رقبای شما.

باید با ایجاد رضایت در مشتری حتی قبل از خرید در این رقابت پیروز شوید.

4- وفادار سازی مشتریان

وقتی مشتریان شما با چند بار خرید و داشتن رضایت حداکثری از محصولات و فروشگاه شما، به یک مشتری وفادار تبدیل می شوند.

هر چه تعداد مشتریان وفادار شما بیشتر باشد بهتر است. داشتن چندین مشتری راضی که علاوه بر اینکه خودشان خرید های زیادی را در فروشگاه شما به ثبت می رسانند بلکه مشتریان دیگر را با تبلیغات دهان به دهان به مشتریان شما اضافه می کنند.

باید تلاش خود را به کارگیرید و مشتریان رضایتمند ایجاد کنید و حتی باید مشتریان ناراضی خود را تبدیل به مشتری راضی کنید تا در این میان مشتری وفادار ساخته شود.

رضایت مشتریان مهم است

فروشگاه اینترنتی خود را رایگان با واچار بسازید!

Vachaar Vendor

واچار با امکانات فوق العاده یک فروشگاه اینترنتی به شما هدیه می دهد که می توانید آن را در سراسر اینترنت تبلیغ کنید 🙂

5- کم هزینه بودن رضایت مشتریان و حفط مشتریان فعلی

هزینه ی جذب یک مشتری جدید کم نیست، شما مدت ها تلاش می کنید و بهترین محتوا ها را ایجاد می کنید و سپس هزینه ی زیادی را برای تبلیغات هدفمند انجام می دهید. تا مشتری وارد فروشگاه شما شود و سپس این مشتری خرید می کند.

برای مشتری شما کلی هزینه و تلاش شده است که جذب فروشگاه شما شده است و باید چندین بار از شما خرید کند تا تمامی هزینه های شما جبران شود و سپس سود آغاز شود.

باید این مشتری را حفظ کنید زیرا اگر بخواهید مجدد همین مشتری را جذب کنید باید کلی هزینه کنید پس کار عقلانی این است که مشتری شما ناراضی نشود و اگر هم ناراضی شد باید مجدد او را به یک مشتری راضی تبدیل کنید.

کم هزینه بودند و حفط مشتریان فعلی

6- تمایل بیشتر مشتری به خرید

شما باید یک خریدار را چندین بار به فروشگاه خود بیاورید و مجدد محصولات خود را به آن ها بفروشید ،شما در خرید اول هم سود می کنید ولی اگر یک مشتری 5 بار از شما خرید کند در اصل شما دیگر برای این مشتری تبلیغ نمی کنید.

پس هزینه ی بازاریابی شما برای این مشتری کم و کم تر می شود و بعد از 2-3 بار سفارش یک مشتری شما فقط سود می کنید و باید هدف خود را این قرار دهید که یک مشتری حداقل 3 بار از شما خرید کند.

تمایل بیشتر مشتری به خرید

شما باید به بررسی نظرات مشتریان بپردازید زیرا:

اگر مشتری راضی باشد یعنی در مسیر درست هستید و باید نقطه قوتی که کاربر شما راضی بوده است را بیشتر تقویت کنید.

اگر مشتری شاکی است باید بررسی کنید و او را به یک مشتری راضی تبدیل کنید و این مهم ترین کاری است که باید انجام دهید.

در آخر اگر مشتری از موردی شاکی است که مشکل از محصولات شما است باید به آن توجه کنید و سریع آن را حل کنید زیرا همین مورد ممکن است دلیلی باشد که خیلی ها از شما خرید نمی کنند.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *