از فروشگاه اینترنتی چقدر می‌توانیم پول در بیاوریم؟

درآمد فروشگاه اینترنتی

از فروشگاه اینترنتی چقدر می‌توانیم پول در بیاوریم؟

از فروشگاه اینترنتی چقدر می‌توانیم پول در بیاوریم؟

همیشه اولین سوالی که برای تازه کار های فروش اینترنتی رخ می دهد این است که “با ساخت یک فروشگاه اینترنتی چقدر می توانم درآمد داشته باشم”

فروش اینترنتی نیز مانند هر کسب و کار دیگری نیاز به تلاش و پشت کار دارد، و اینکه شما فقط با ساخت فروشگاه اینترنتی پول دار نخواهید شد بلکه با شیوه هایی که در این مقاله آموزش می دهیم می توانید به صورت اصولی یک فروشگاه اینترنتی را جلو ببرید و به درآمد میلیونی یا حتی میلیاردی برسید که چیزی غیر ممکن نیست.

پس هرگز فراموش نکنید، هرگز بدون تلاش یک فروشگاه موفق نخواهید داشت.

همان طور که امروزه کلی فروشگاه اینترنتی وجود دارد که خیلی از آن ها ماه ها است که فروشی ندارند. چون فقط یک فروشگاه ساختند و چند محصول در آن قرار دادند (لطفا مثل آن نباشید و هدفمند کار کنید)

ایجاد ترافیک برای یک فروشگاه اینترنتی

درآمد فروشگاه اینترنتی با ایجاد ترافیک بیشتر آغاز می شود

شما باید بتوانید مقدار زیادی از ترافیک اینترنت (افراد زیادی که در اینترنت در حال جستجوی کالا و خدمات هستتند) را به فروشگاه اینترنتی خود هدایت کنید.

وقتی فروشگاه اینترنتی شما ترافیک بالایی داشته باشد به این معنی است بازدید محصولات شما بالا است و مشتریان بالقوه زیادی وجود دارند که می توانید این بازدید کننده ها را به خریداران دائمی فروشگاه خود تبدیل کنید.

ترافیک بالای فروشگاه شما به علت محتوای مناسب و با کیفیت است اگر قیمت محصولات شما مناسب باشد که دیگر مشکلی نخواهد بود و باید صبر کنید تا فروش شما بیشتر شود و درآمد های بالاتری داشته باشید.
محتوای مناسب یک شیوه ی بلند مدت دائمی برای ایجاد ترافیک به فروشگاه شما است، اما در ابتدای کار شما به کانال‌های بازاریابی نیاز پیدا می‌کنید.

کانال های بازاریابی زیادی برای تبلیغات وجود دارد که تاثیر دائمی ندارند ولی باعث فروش بیشتر شما در لحظه می شود.

قبل از تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام کانال‌های بازاریابی مناسب فروشگاه اینترنتی شماست، مهم است که شما فروشگاه خود، محصولات و مخاطبان خود را بشناسید که این افراد بیشتر در کجا (کانال بازاریابی) هستند.

ایجاد ترافیک از طریق استراتژی‌های بازاریابی

نحوه ایجاد ترافیک از طریق استراتژی‌ های بازاریابی

سریع ‌ترین راه برای ایجاد ترافیک و بازدید بیشتر فروشگاه اینترنتی شما از طریق کمپین ‌های بازاریابی است که باعث درآمد فروشگاه اینترنتی می شود.

کانال‌ های بازاریابی مختلف و متنوعی وجود دارد که می‌توانید با توجه به حوزه ی فعالیت و نیاز خود از آن‌ ها برای جذب مشتریان بالقوه به فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید.

هر کانال بازاریابی دارای مزایای منحصر به فردی است و بسیار به فروشگاه شما وابسته است و ممکن است یک کانال بازاریابی برای فروش تلفن همراه بسیار مناسب باشد در صورتی که برای فروش کفش مناسب نباشد.

تبلیغات کلیکی یا PPC

تبلیغات PPC یا پرداخت به ازای هر کلیک (Pay Per Click) ، این نوع تبلیغات به این صورت است که یک بنر تبلیغاتی در یک فضای تبلیغاتی پر بازدید مانند: سایت های پر بازدید، اپلیکیشن های پر مخاطب و دیگر فضا ها قرار خواهد گرفت.

این بنر شما به تعداد کاربران زیادی نمایش داده می شود و شما فقط به ازای هر کلیکی که روی تبلیغ شما می شود و بازدیدکنندگان به صفحه ی محصول شما می آیند هزینه پرداخت می کنید.

برای مثال هزینه ی هر کلیک 100 تومان است و 10.000 نفر تبلیغ شما را می بینند و 1000 نفر روی تبلیغ شما کلیک می کنند، در نتیجه شما تنها به میزان 100×1000=100,000 تومان هزینه پرداخت می کنید.

PPC یک روش تبلیغاتی عالی برای ایجاد ترافیک، افزایش آگاهی از برند شما و در نهایت افزایش تعداد فروش محصولات شما است.

شما نتیجه ی این نوع تبلیغات را به سرعت دریافت خواهید کرد و فروش شما در بازه ای که از این نوع تبلیغ استفاده می کنید افزایش خواهد یافت.

درآمد فروشگاه اینترنتی

تبلیغات در پربازدید ترین سایت های ایرانی

Vachaar Vendor

با تبلیغات کلیکی همسان محصولات شما در پربازدید ترین سایت های ایرانی قرار خواهد گرفت.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی درآمد فروشگاه اینترنتی شما را بیشتر خواهد کرد

امروزه شبکه های اجتماعی نقش ویژه ای را در زندگی امروزه ی ما بازی می کنند و شبکه ی اجتماعی اینستاگرام حدود 40 میلیون کاربر ایرانی دارد، که این نشان می دهد یک فضای عالی برای تبلیغات محصولات شما است.

شما با اشتراک گذاشتن محصولات خود در شبکه های اجتماعی می توانید باعث رشد جامعه مخاطبان خود شوید و مشتریان وفاداری را به فروشگاه خود هدایت کنید و فروش خود را بیشتر کنید.

درآمد فروشگاه اینترنتی شما وابسطه به میزان و نحوه ی صحیح تبلیغات شماست.
برای مثال تبلیغ در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام به دو صورت انجام می شود:

1-توسط پیج های پر بازدید:

در اینستاگرام پیج های پر بازدید فراوانی وجود دارد که هر کدام روی موضوعات خاصی در حال فعالیت هستند. و روی آن موضوع (مثال :تکلونوژی) مخاطبان خاص زیادی دارند و می توانند مشتریان زیادی برای شما ایجاد کنند.
در صورتی که شما گوشی تلفن همراه به فروش می رسانید این پیج تکلونوژی می تواند گزینه ای عالی باشد تا تبلیغات خود را به آن ها بسپارید.

پس دقت داشته باشید که تنها پر بازدید بودن پیج اهمیت ندارد بلکه موضوع پیج که سلیقه و علاقه ی مخاطبان آن را مشخص می کند نیز بسیار پر اهمیت است.

2-توسط اینفلوئنسر ها (افراد تاثیرگذار):

در اینستاگرام افراد معروف و تاثیر گذار زیادی وجود دارند که مخاطبان زیادی این افراد را دنبال می کنند.

این افراد مخاطبان زیادی را همراه خود دارند و اثر گذاری بیشتری دارند در صورتی که محصولات شما را تبلیغ کنند. روی افراد زیادی اثر دارد و می تواند به فروش شما کمک کند.

در مورد این افراد نیز دقت داشته باشید که در چه زمینه ای فعالیت می کند برای مثال در صوتی که اینفلوئنسر در مورد کتاب هایی که می خواند تبلیغ می کند، شما با تبلیغ لباس نمی توانید بازده ای مناسبی را دریافت کنید.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

بازاریابی موتور جستجو ی گوگل

بهینه سازی برای موتور های جستجو یا SEO، برای هر فروشگاه اینترنتی لازم است. SEO یک روش بهینه برای افزایش ترافیک فروشگاه شما است که برخلاف تبلیغات بدون هزینه است ولی نیاز به مهارت شما در نگارش یک محتوای جذاب در مورد محصول دارد.

در صورتی که شما توضیحات کامل و مناسب برای محصولات خود بنویسید و برای گوگل نیز آن را بهینه کنید، گوگل در نتایج جستجوی خود شما در جایگاه بالاتری نسبت به رقبا قرار می دهد که باعث افزایش بازدید و فروش شما می شود.

درآمد فروشگاه اینترنتی به صورت رایگان وابسته به موتور جستجوی گوگل است.

برخلاف تبلیغات این روش تاثیر دائمی دارد ولی مدت زمان بیشتری زمان می برد تا نتیجه بخش باشد و باید به عنوان یک استراتژی بلند مدت به آن نگاه کرد.

بازاریابی موتور جستجو ی گوگل

روش های تبلیغاتی زیادی وجود دارد ولی شما برای شروع فروش خود در اینترنت و به کارگیری همین چند روش تبلیغاتی می توانید فروش زیاد و حتی فروش های میلیونی را در مدت زمان بسیار کمی تجربه کنید.

از فروشگاه اینترنتی چقدر می‌توانیم پول در بیاوریم؟ هر چقدر که تلاش کنید و هوشمندانه عمل کنید درآمد بیشتری خواهید داشت.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *