چطور برای فروشگاه خود مشتری پیدا کنیم؟

رقبای خود را پیدا کردن مشتری بررسی کنید

چطور برای فروشگاه خود مشتری پیدا کنیم؟

چطور برای فروشگاه خود مشتری پیدا کنیم؟

خب تا اینجا شما حتما فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کرده اید اگر هنوز فروشگاه ندارید یک فروشگاه بسازید و در ادامه با ما همراه باشید تا به پیدا کردن مشتری بپردازیم.

وقتی شما یک فروشگاه دارید قطعا محصولات خاصی را به فروش می رسانید که مناسب افراد خاصی است و شما باید آن ها را پیدا کنید و تمرکز خود را برای بازاریابی روی آن ها قرار دهید.

روی افرادی تمرکز کنید که به محصولات شما علاقه مند باشند و بتوانند به مشتری شما تبدیل شوند زیرا اگر هوشمندانه عمل نکنید پول، زمان و انرژی خود را هدر داده اید.

از نکاتی که در ادامه وجود دارد بهره ببرید تا مشتریان واقعی فروشگاه خود را شناسایی کنید.

چطور برای فروشگاه اینترنتی خود مشتری پیدا کنید

رقبای خود را برای پیدا کردن مشتری بررسی کنید

رقبای شما مدت ها در بازار حضور دارند و تجربه ی بیشتری دارند و حتی خیلی از کانال ها را امتحان کردند، آن ها را بررسی کنید.

رقبا مشتریان خود را از کدام کانال بازاریابی پیدا می کنند؟

رقبا چطور محصولات خود را به مشتریان معرفی می کنند؟

حالا که رقبای خود را بررسی کردید و متوجه شدید تمرکز آن ها کجاست، تبلیغات خود را در کانال مورد نظر ولی در قسمتی متفاوت که رقبا هنوز به آن وارد نشده اند انجام دهید.

همیشه سعی کنید با اینکه رقبا را بررسی می کنید ولی شیوه ی خود را متفاوت و یک پله بالاتر از رقبا انجام دهید تا مشتریان تفاوت شما را احساس کنند.

پس رقبا را زیر ذره بین بگیرید و یک پله بالاتر از آن ها عمل کنید،حتی بعدا که از رقبا پیشی گرفتید می توانید کانال های دیگر را که رقبا در آن شکست خورده بودند را مورد هدف قرار دهید تا کانال های فروش خود را افزایش دهید.

رقبای خود را پیدا کردن مشتری بررسی کنید

نیاز چه کسانی را می توانید برطرف کنید؟

شما باید در جایگاه مشتری خود را قرار دهید و از دید او فکر کنید، وقتی خود شما یک مشتری برای محصول خود می شوید همه چیز شفاف می شود.

دلیل اصلی خرید مشخص است نیاز. وقتی شخصی خریدی انجام می دهد که به محصول شما نیاز دارد.

شما باید به صورت دقیق بررسی کنید محصول شما نیاز چه گروهی از افراد جامعه را برطرف می کند، خب حالا باید دنبال این افراد باشید.

این گروه افراد که به محصول شما نیاز دارند را از کجا می توانید پیدا کنید؟!

برای مثال فرض کنید محصول شما “ماسک صورت نقابی” است، پس تا اینجا می دانیم که حوزه ی فروشگاهی شما لوازم آرایشی و بهداشتی است.

محصول شما نیاز خانم ها را برطرف می کند و می توانند با محصول شما صورت خود را جذاب تر کنند و یا در صورتی که ماسک صورت شما خاصیت درمانی دارد به درمان بپردازند.

تا اینجا متوجه شدیم که محصول ما نیاز چه گروهی را برطرف می کند، حالا باید بررسی کنیم که خانم هایی که می خواهند ظاهر جذاب تر یا حتی به درمان جوش صورت بپردازند در کجا هستند؟ اینستاگرام یا سایت های آرایشی.

کانال بازاریابی خود را پیدا کردیم و حالا با تبلیغات توسط اینفلوئنسر های خانم می توانید مشتریان زیادی را از فالوور های این افراد بدست آوریم.

یا

با تبلیغ محصولات خود در پربازدید ترین سایت های آرایشی و مد می توانید مشتریان زیادی را از آن کانال نیز دریافت کنید.

مشتریان وفادار فروشگاه خود را بشناسید

شاید این جمله را شنیده باشید که 80% فروش شما توسط 20% از مشتریان شما انجام می شود.

این جمله ی ساده معرف این است که مشتریان وفادار عامل اصلی موفقیت شما هستند، پس باید به دنبال پیدا کردن مشتری باشید، که وفادار باشد.

شما پس از مدتی که فروشتان افزایش یافت مشتری هایی پیدا می کنید، از بین مشتریان خود به دنبال این ویژگی باشید افرادی که 80% فروش شما وابسته به آن هاست.

آن ها را بشناسید! چند سال سن دارند؟ معمولا مرد هستند یا زن؟ میزان درآمد آن ها چقدر است؟ از چه طریقی با شما آشنا شدند؟ با پاسخ به این سوالات به آن ها نزدیک تر می شوید.

حالا تنها کاری که باید کنید این است که از این گونه مشتریان را پیدا کنید و به مشتریان وفادار خود اضافه کنید.

شناخت مشتریان وفادار

ما 0 تا 100 فروش را انجام می دهیم

Vachaar Vendor

همه ی خدماتی که برای یک فروشگاه اینترنتی لازم است را در اختیار شما قرار خواهیم داد! فقط اراده کنید.

پیدا کردن مشتری از بازار جدید

در بازاریابی و فروش شما محدود نیستید آنقدر کانال های مختلف و جذابی برای بازاریابی وجود دارد که می توانید توسط فقط تعدادی از آن ها به درآمد ها نجومی دست پیدا کنید.

گاهی برای پیدا کردن کانال جدید نیاز است آن را بررسی و تحلیل کنید، کلی روش وجود دارد که هر کدام را که مایل بودید می توانید بررسی کنید و با هزینه ای اندک در آن وارد شوید و به بررسی بپردازید.

توجه داشته باشید مقدار کمی هزینه کنید و حتما آمار را بررسی کنید که آیا این کانال بازاریابی جوابگو است یا خیر، وقتی شما چند کانال را بررسی می کنید متوجه می شوید فروش شما از طریق یکی از این کانال ها بیشتر افزایش پیدا می کند.(برای مثال می توانید کانال تبلیغات گوگل را بررسی کنید)

حالا تمرکز بازاریابی خود را بیشتر روی آن کانال قرار دهید و چون طبق آمار و بررسی جوابگو بوده و اثر مثبت داشته حالا با اطمینان بیشتری هزینه کنید تا مشتریان بیشتری بدست آورید.

بازار جدید برای فروش پیدا کنید

مشتریان ما چه شخصیتی دارند

شما نیاز دارید مشتریان خود را دقیق تر بشناسید، شناخت دقیق تر باعث اثرگذاری بیشتر خواهد شد.

فرض کنید فروشگاه ما در زمینه ی آرایشی و بهداشتی است خب تا اینجا مشخص است که مشتریان ما خانم ها هستند و باید تمرکز ما روی آن ها باشد و برای شروع نیز فقط ما باید خانم هایی را بازاریابی کنیم تا به جمع مشتریانمان اضافه شوند.

ولی پس از مدتی باید دقیق تر کار کنیم و جزئی تر بررسی کنیم و به دسته بندی مشتریان بپردازیم که چه عادت هایی دارند، شخصیت آن ها چگونه است،چه زمان هایی به خرید اینترنتی روی می آورند و… همه ی این موارد را باید دقیق بررسی کنیم و بشناسیم.

برای مثال ممکن است خانمی تبلیغ ماسک صورت ما را در اینستاگرام مشاهده کند ولی از شما خرید نکند ولی وقتی تبلیغ شما را دریک سایت پربازدید مشاهده می کند خرید خود را نهایی می کند، این کاملا به شخصیت او مربوط است که به اعتماد بر می گردد.

شما با شناسایی این عوامل تاثیر بازاریابی خود را چند برابر کنید.

مشتریان ما چه شخصیتی دارند

در بالا با شیوه های پیدا کردن مشتری آشنا شدید، برای موفقیت یک فروشگاه اینترنتی پس از ساخت فروشگاه و قرار دادن محتوای با کیفیت مهم ترین کاری که باید انجام دهید تبلیغات است ،با انجام صحیح تبلیغات برای مشتریان مورد هدف خود فروش خود را به صورت روز افزون افزایش دهید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *