چگونه مشتریان را در بازار رقابتی پیدا کنیم؟

فروش یک محصول در بازار رقابتی

چگونه مشتریان را در بازار رقابتی پیدا کنیم؟

چگونه مشتریان را در بازار رقابتی پیدا کنیم؟

فروش یک محصول در بازار رقابتی کار دشواریست، همان طور که می دانید شما تنها فروشنده در شهر خود نیستید و کلی فروشنده ی دیگر نیز وجود دارند که دقیقا همان محصول را می فروشند، شاید شما با وجود رقابت در فروش سنتی موفق باشید و این را باید در فروشگاه اینترنتی خود نیز ایجاد کنید.

در فضای اینترنت همان طور که شما مشتریان زیادی دارید، رقبای زیادی نیز دارید و اکنون خارج از شهر خود و باید با فروشندگان سراسر کشور رقابت کنید.

در این مقاله چند راهکار به شما معرفی می کنیم که بتوانید پیروز این رقابت باشید، پس با ما همراه باشید.

یک مزیت منحصر به فرد برای رقابت ایجاد کنید

در مرحله باید به بررسی رقبا بپردازید، و محصولات آن ها را زیر ذره بین ببرید.

در این مرحله برای پیدا کردن رقبا 2 حالت وجود دارد:

1- شما یک محصول فراگیر را می فروشید، محصولی که کلی از فروشگاه های اینترنتی و سنتی دیگر آن محصول را می فروشند (گوشی موبایل سامسونگ)
2- شما یک محصول خاص را می فروشید که فقط تعداد کمی آن محصول را عرضه می کنند یا شما خود آن را تولید می کنید و یا نمایندگی انحصاری آن در کشور می باشید.

فروش یک محصول فراگیر

رقابت در مورد این محصول زیاد است و محصول یکی است ولی تفاوت در تبلیغات و معرفی محصول است که نتیجه را مشخص می کند.

شما باید رقبای زیادی که این محصول را می فروشند را بررسی کنید، وقت شما محدود است سعی کنید مهم ترین آن ها بررسی کنید و ببینید که چطور محصولات را معرفی می کنند که باعث فروش بیشتر می شود.

توضیحات محصول شما باید جذب کننده باشد و حس خوبی از محصول را برای خریدار ترسیم کند تا دیگر سراغ بقیه نرود و خرید خود را در مرحله ی اول نهایی کند، اگر محصول شما تفاوت خاصی دارد که دیگر رقبا آن مزیت را ندارند آن را ارائه دهید (مثل :گارانتی 24 ماهه)

با مدیریت بهتر تبلیغات خود می توانید، فروشگاه خود را به عنوان معتبر ترین فروشنده ی آن محصول معرفی کنید تا اعتبار بیشتری در این زمینه بدست آورید و برای خرید مشتریان فروشگاه شما را نیز مد نظر داشته باشند.

فروش یک محصول فراگیر

فروش یک محصول خاص

در این مرحله شما برای محصول خود رقیبی ندارید و فروشنده ی دیگری این محصول را عرضه نمی کند ولی قطعا در این زمینه رقبای خاصی وجود دارد.

برای مثال:
شما نمایندگی فروش یک برند گوشی موبایل اروپایی هستید که نامی ناآشنا دارد و در کشور شما جزو چند فروشنده ی اصلی آن هستید پس این یعنی رقیب ندارید خیر!

تمامی فروشنده هایی که گوشی موبایل در برند های دیگر نیز می فروشند از رقبای شما هستنید و باید آن ها را نیز مورد بررسی قرار دهید.

برای محصول خاص، شما باید بررسی کنید فروشندگان دیگر چطور محصولات خود را معرفی می کنند و روی کدام قسمت از محصول تمرکز دارند و شما نیز در توضیحات محصول از آن ها الهام بگیرید و یک توضیح جامع و کامل بنویسید تا بتوانید برند نا آشنای خود را به بهترین شکل معرفی کنید.

در نوشتن توضیحات محصول و تبلیغات سعی کنید تمرکز خود را روی ویژگی های خاص محصول خود قرار دهید تا بازدیدکنندگان در نگاه اول بتوانند تفاوت شما و علت اینکه چرا محصول شما را بخرند را پیدا کنند.

محصولات خود و رقبا را بشناسید

شما باید دقیق بدانید که چه محصولی را می فروشید، محصول شما چه معایبی دارد و چه مزایایی نسبت به رقبا دارد.

برای فروش یک محصول وقتی محصول خود را بررسی کردید و آن را کامل شناختید، دست به قلم شوید و درباره ی آن بنویسید و بهترین عکس ها را برای آن انتخاب کنید، در فروشگاه اینترنتی شما فرصت این را ندارید که به هر بازدید کننده توضیح دهید و او را برای خرید محصول از شما متقاعد کنید بلکه این توضیحات محصول است که باعث می شود یک بازدید کننده به یک خریدار تبدیل شود.

پس از شناخت کامل از محصول خود و رقبا می توانید با نوشتن مقاله ای جامع و کامل و منتشر کردن آن در سایت های پر بازدید خبری تاثیر فوق العاده ای روی مخاطب بگذارید و حس اعتماد را در او ایجاد کنید.

فروش یک محصول در بازار رقابتی

هدیه دادن را فراموش نکنید

تفاوت های کوچکی که فروشگاه شما نسبت به رقبا ایجاد می کند می تواند میزان فروش شما را به صورت شگفت انگیزی افزایش دهد.

یکی از این راهکار ها دادن هدیه است، هدیه هر چند کوچک به خریداران می تواند انگیزه ای جدی در خریدار ایجاد کند تا از شما خرید کند.

برای مثال شما وقتی یک پلیور می فروشید می توانید یک عطر نیز همراه آن هدیه دهید، این انگیزه ای ساده ولی تاثیر گذار است که می تواند باعث فروش شود. به همین سادگی!

وقتی فردی می خواهد یک پلیور بخرد و یک فروشگاه علاوه بر پلیور یک عطر نیز به او هدیه می دهد حتما از او خرید خواهد کرد که با یک تیر دو نشان را بزند.

هدیه دادن را فراموش نکنید

فروشگاه اینترنتی رایگان+تمامی خدمات تبلیغاتی با ارزان ترین قیمت

Vachaar Vendor

همین امروز فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد کنید و مشتریان خود را ساده تر پیدا کنید!

رقبا در کجا تبلیغ می کنند

یک عامل کلیدی دیگر در موفقیت فروش اینترنتی بررسی تبلیغات رقبا است، رقبای ما از چه نوع تبلیغاتی استفاده می کنند؟ عنوان های تبلیغاتی آن ها چیست؟ و…

خیلی از فروشگاه های از تبلیغات کلیکی همسان استفاده می کنند باید بررسی کنید که آیا رقبای شما نیز از این شیوه ی تبلیغاتی استفاده می کنند یا مثلا تبلیغات گوگل مناسب کسب و کار شماست.

برای فروش یک محصول خاص باید تبلیغات خاص نیز انتخاب کرد.

رقبا در کجا تبلیغ می کنند

فروش یک محصول در تخفیف های فصلی

قیمت یکی دیگر از فاکتور های کلید است که باید در فصل های خاصی قیمت محصولات خود را با تخفیف عرضه کنید، قیمت عامل مهمی است و شاید عده ای فقط از روی قیمت تصمیم به خرید می گیرند و باید توجه ویژه ای به آن داشت.

در زمانی که محصول شما تخفیف می خورد باید قیمت قبلی آن حتما مشخص باشد تا فرد متوجه تخفیف شود نه اینکه محصول شما فقط قیمت پایین تری دارد به این نکته نیز توجه داشته باشید.

تخفیف های فصلی قرار دهید

در این مقاله با رقبا آشنا شدیم شما نیز سعی کنید در حوزه ی خود، بهترین های فروش آنلاین را شناسایی کنید و سپس به بررسی آن ها بپردازید و در این رقابت سخت به آسانی پیروز شوید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *