مشتریان فعلی و آینده را رصد کنید

گوش دادن به مشتریان

مشتریان فعلی و آینده را رصد کنید

مشتریان فعلی و آینده را رصد کنید

در فروشگاه اینترنتی شما نیاز به گوش دادن به مشتریان و دریافت اطلاعات و نظرات افراد در مورد محصولات و فروشگاه دارید، به دقت آن ها را رصد کنید، مردم نظرات خود را رایگان به اشتراک می گذارند که این ها اطلاعات فوق العاده ای هستند و می توان سود میلیونی برای شما به همراه داشته باشد.

گوش دادن به مشتریان فعلی:

با رصد مشتریان فعلی خود می توانید اطلاعات مهمی را درباره ی کسب و کار خود بدست آورید، برای مثال وقتی در نظرات همه درباره ی قیمت بالا صحبت می کنند توجه کنید زنگ خطر به صدا درآمده است.

قیمت های خود را کاهش دهید تا مشتریان شما بیشتر شود، اگر در بخش نظرات همه سوالات زیادی می پرسند نشان می دهد که توضیحات متن شما کامل نیست و باید درباره ی این سوالات نیز توضیح دهید.

شاید فکر کنید هر کسی که سوال داشته باشد می پرسد ولی این تفکر غلط است شاید از 100 نفری که محصول شما را دیده اند و سوالی داشته اند فقط یک نفر سوال پرسیده است و بقیه صفحه ی فروشگاه شما را بسته اند در صورتی که اگر توضیحات شما کامل بود ممکن بود به جای بستن صفحه گزینه سبد خرید را بزنند.

به صورت کلی شما با رصد مشتریان فعلی و بررسی انتقادات و پیشنهادات آن ها، فروشگاه خود را بهبود دهید و کیفیت را بالاتر ببرید که در نهایت سود آن را خواهید برد.

رصد آنلاین مشتریان فروشگاه

مشتریان آینده:

رصد مشتریان آینده به چه معنا است، شما در فروشگاه های رقبا و حتی در شبکه های اجتماعی به بخش نظرات می روید و سوالاتی که کاربران می پرسند، انتقاد هایی که دارند ، نظراتی که درج می کنند را بررسی می کنید.

پس از بررسی اگر شما نیز این محصول را ارائه می دهید با اطلاعاتی که در بالا پیدا کردید و تحلیل آن ها دیگر اشتباه رقیب را انجام نمی دهید و حتی می توانید محصول خود را به آن کاربران پیشنهاد دهید(البته در این مورد دقت کافی را داشته باشید).

گاهی محصول جدیدی به بازار می آید و شما می خواهید به یکی از فروشنده های این محصول تبدیل شوید، با رصد نظرات در سایت های خبری و کامنت ها در پیج های معرفی محصولات در اینستاگرام نظرات را تحلیل کنید که آیا بعد از عرضه محصول کسی حاضر است برای آن پول پرداخت کند.

اگر نظرات مناسب بود شما نیز محصول را برای فروش قرار دهید و یک انتخاب هوشمندانه داشته باشید.

Social Listening چیست؟

این مفهوم به معنی گوش دادن به تفکرات اجتماعی و دیدگاه جامعه درباره ی محصول است.

در این روش شما باید کلمه های کلیدی و هشتگ های خاصی را رصد کنید و به بررسی نظرات بپردازید و سپس تحلیل اطلاعات را آغاز کنید.

موضوعاتی را پیوسته دنبال کنید که به حوزه ی کاری فروشگاه و محصولات شما مرتبط باشد تا همیشه به روز باشید و تفکرات جمعی را تحلیل کنید.

اخباری که روزانه در این بازار رخ می دهد را دنبال کنید، خریدارن تحت تاثیر اخبار هستند. و شما با بررسی اخبار همیشه یک قدم جلوتر هستید تا تصمیمات خود را بر اساس تفکرات اجتماعی بگیرید.

گوش دادن به مشتریان

به چند مورد از منافعی که بررسی تفکرات اجتماعی برای فروشگاه ما دارد می پردازیم:

از حوزه ی کاری خود با خبر باشید:

همیشه گوش به زنگ باشید که در صنعت شما چه خبر است چه محصولاتی به تازگی معرفی شدند که آیا ارزش دارد روی آن ها سرمایه گذاری کنید یا خیر.

مردم به دنبال چه محصولاتی هستند که فعلا کسی عرضه نمی کند، آن ها را انحصاری عرضه کنید و تا رقبا خود را وارد بازار کنند شما سود خوبی دریافت کردید.

حتی خود شما نیز اگر در شبکه های اجتماعی فعالیت دارید با اشتراک گذاری محتوای خاص به دریافت نظرات کاربران بپردازید.

گوش دادن به مشتریان با دریافت نظر:

مشتریان شما وقتی از محصول استفاده می کنند نظرات کاربردی زیادی دارند که این نظرات هم برای خریدارن مفید است تا خرید خود را با اطمینان بیشتری ثبت کنند و هم برای خود شما به عنوان فروشنده.

طبق آمار محصولاتی که داری نظرات کاربران است فروش بیشتری را تجربه می کنند، چون همه ی ما دوست داریم بدانیم فرد دیگری که این محصول را داشته است چه نظری درباره ی آن دارد.

نظر مشتری را تحلیل کنید اگر تعریف کرده است که در مسیر درست هستید و اگر انتقادی دارد با آرامش به او پاسخ دهید و سپس سعی در حل آن باشید تا بتوانید کیفیت فروشگاه خود را افزایش دهید.

بررسی نظرات مشتریان

برای فروشگاه اینترنتی هزینه نکنید،رایگان بسازید

Vachaar Vendor

فروشگاه اینترنتی رایگان ایجاد کنید و روی آن وقت بگذارید تا به درآمد میلیونی برسید، ما تا پایان راه با شما خواهیم بود.

رسیدگی به مشتریان شاکی:

همیشه کانال های ارتباطی خود را در دسترس قرار دهید تا زمانی که کاربری شاکی است بتواند به سادگی با شما تماس بگیرد، انتقاد خود را مطرح کند و اگر مشکلی وجود دارد حتما درصدد برطرف کردن آن باشید ولی اگر مشکلی از سمت شما نیست با آرامش شرایط را توضیح دهید.

خیلی از افرادی که شاکی هستند به علت عدم اطلاع از شرایط و قوانین است، با توضیحات صحیح آن ها را به جمع مشتریان وفادار خود تبدیل کنید، و حتما به بررسی علت شاکی شدن باشید و اگر نیاز است تغییری لحاظ کنید حتما این کار را در اولویت بگذارید.

رسیدگی به مشتریان شاکی

برای گوش دادن به مشتریان از کجا شروع کنیم

فروشگاه شما در چه زمینه ای است چه کلمات کلیدی و چه هشتگ هایی حوزه ی کاری شما را مشخص می کند تا با استفاده از آن ها بتوانیم گوش دادن به مشتریان را آغاز کنیم.

کلیمات کلیدی مرتبط را پیدا کنید و به جستجوی آن ها در گوگل بپردازید کلی سایت خبری مشاهده می کنید آماده هستند که رصد را شروع کنید.

شبکه های اجتماعی مرتبط را دنبال کنید و حتی در اینستاگرام می توانید هشتگ های مورد هدف را نیز دنبال کنید و پست هایی که کامنت دارد را بررسی کنید.

ابزار های زیادی مثل Google Alert وجود دارند که زمانی که مقاله ای درباره ی کلمه ی کلیدی خاصی منتشر می شود شما را با خبر می کند و نیازی نیست هر روز در حال جستجو باشید.

پس از دنبال کردن موارد بالا به صورت دوره ای (نیازی نیست هر روز وقت صرف این کار کنید) این اطلاعات را بررسی و تحلیل کنید و اقدامات مورد نیزای که باید انجام دهید را در دستور کار خود قرار دهید.

این بررسی ها را تکرار کنید و اگر منبع دیگری پیدا کردید که مردم در حال صحبت درباره ی این گونه محصولات هستند حتما آن ها را نیز به لیست بررسی خود اضافه کنید.

سرویس گوگل آلرت

نظرات مشتری ها همه چیز است حتما مشتریان فعلی و آینده ی خود را تحلیل و بررسی کنید وقتی از این نتایج استفاده می کنید موفقیت شما حتمی خواهد بود چون شما از آینده اطلاع پیدا می کنید.
فقط به این مورد توجه داشته باشید نیازی نیست به هر نظری واکنش نشان دهید نظراتی که بیشترین بار تکرار شده اند آن هایی هستند که ارزش وقت گذاشتن را دارند.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *