برای بازاریابی فروشگاه اینترنتی خود برنامه ریزی کنید؟

برای بازاریابی فروشگاه اینترنتی خود برنامه ریزی کنید؟

برای بازاریابی فروشگاه اینترنتی خود برنامه ریزی کنید؟

برای بازاریابی فروشگاه اینترنتی خود برنامه ریزی کنید؟

امروزه همه متوجه قدرت اینترنت شده اند و فروشگاه های زیادی در اینترنت ایجاد شده است، متاسفانه به علت عدم توجه به بازاریابی دیجیتال و کمبود دانش در این زمینه خیلی از افرادی که به این حوزه وارد شدند شکست خوردند و به فروشگاه اینترنتی بدبین شده اند.

وقتی در اطرافیانمان و حتی در اینترنت بررسی می کنیم فروشگاه های زیادی وجود دارند ولی متاسفانه خیلی از آن ها فقط هستند و هیچ فروشی ندارند و شاید در روز 5 نفر به آن ها سر بزند.

این فروشگاه ها مثل یک مغازه ی متروک در یک جای نا معلوم است که خیلی ها اصلا نمی دانند که وجود دارد، این افراد میلیون ها خرج سایت فروشگاهی خود کردند ولی امروز حتی خود آن ها نیز به آن سر نمی زنند.

برای اینکه به این وضعیت دچار نشوید روی بازاریابی تمرکز کنید و برای آن برنامه ریزی کنید که چگونه و از کجا مشتریان را به فروشگاه اینترنتی خود بیارید.

برای بازاریابی فروشگاه اینترنتی خود برنامه ریزی کنید؟

1- فروشگاه خود را کامل کنید

در ابتدا باید تمامی اطلاعات فروشگاه خود را کامل کنید تا جلوه ی بهتری پیدا کنید و وقتی شخصی به فروشگاه شما سر می زند همه چیز کامل باشد.

برای مثال: فروشگاه زربافت

پس تمامی قسمت هایی از فروشگاه شما که باید پر شود و درباره آن توضیحی دهید را کامل کنید و همیشه سعی کنید کامل و به اندازه بنویسید و در آخر شبکه های اجتماعی خود را اضافه کنید.

فروشگاه خود را کامل کنید

2- وبلاگ نویسی را شروع کنید

یکی دیگر از کار هایی که باید برای فروشگاه خود انجام دهید، وبلاگ نویسی است.

برای این کار شما هم می توانید از وبلاگ ما برای فروشگاه خود استفاده کنید و از سئو رایگان بهره ببرید و هم می توانید مقالات خود را در سرویس های وبلاگ پرشین بلاگ و بلاگ منتشر کنید.

چرا وبلاگ نویسی مهم است؟

امروزه همه به دنبال حل مشکلاتشان هستند و نیاز خود را در اینترنت جستجو می کنند، معمولا برای حل این مشکلات در گوگل جستجو می کنند و گوگل هم به دنبال رساندن فرد جستجو کننده به بهترین نتیجه است و اگر شما این نتیجه ی عالی را با وبلاگ نویسی ایجاد کرده باشید، گوگل شما را به جستجو کنندگان پیشنهاد خواهد داد.

گوگل سایت رتبه ی 1 ایران است و میلیون ها جستجو در ساعت دارد و اگر در نتیجه ی این جستجو مقاله شما حضور داشته باشد موفقیت شما حتمی است.

مورد دیگری که در وبلاگ نویسی مطرح است بازاریابی محتوایی است که توسط آن شما می توایند در هر مقاله ای که در وبلاگ خود منتشر می کنید محصولات خود را با توجه به موضوع مقاله معرفی کنید، وقتی کاربر برای حل مشکلش محصول شما را می بیند احتمال خرید بسیار بالا می رود.

3- شبکه های اجتماعی مهم را داشته باشید

امروزه فعالیت در شبکه های اجتماعی خیلی مهم است و برای موفقیت باید حتما یکی داشته باشید، شبکه های اجتماعی زیادی وجود دارد که در هر کدام افراد خاصی وجود دارند که می توانند مشتری شما باشند.

ولی اگر خیلی وقت ندارید و دنبال بهترین آن ها در ایران هستید که مشخص است باید روی اینستاگرام فعالیت کنید زیرا بیشترین مخاطب ایرانی در آن است و می توانید پس از اینکه فروشگاه اینترنتی شما بزرگتر شد به سراغ بقیه ی فروشگاه ها نیز بروید.

مهم ترین نکته این است که از اینستاگرام برای بازاریابی استفاده کنید و نه فروش!

اینستاگرام برای این نیست که شما مستقیم محصول بفروشید این کار بسیار غیر حرفه است که متاسفانه در کشور ما نیز شایع است.

فروشگاه های زیادی هستند که پست های آن ها فقط عکس محصول به همراه قیمت است، که این پیج چه ارزشی برای فالو کردن دارد؟

در ادامه نوشته شده برای خرید به دایرکت مراجعه شود، و شما اگر خریدار باشید باید کلی چت کنید آدرس را بپرسید، تعداد و محصول را بپرسید،مبلغ را کارت به کارت کنید و… تا یک سفارش انجام شود.

در صورتی که در بیشتر فروشگاه های خارجی مشاهده می شود که در اینستاگرام فقط پست های جذاب وجود دارد و برای خرید لینک فروشگاه اینترنتی موجود است به سادگی خریدار به آن مراجعه می کند محصول را انتخاب می کند و خرید را به صورت اتوماتیک نهایی می کند.

سعی کنید از همین ابتدا حرفه ای به شبکه ی اجتماعی وارد شوید و فقط به بازاریابی بپردازید که در این مقاله می توانید روش های آن را یاد بگیرید.

شبکه های اجتماعی برای بازاریابی فروشگاه اینترنتی واجب است

شبکه های اجتماعی مهم را داشته باشید

فروشگاه اینترنتی خود را رایگان و بی دردسر بسازید!

Vachaar Vendor

ما شما را به تمامی ابزار هایی که برای ساخت فروشگاه اینترنتی و افزایش فروش نیاز دارید مسلح خواهیم کرد!

4- تبلیغات آنلاین را فراموش نکنید

تبلیغات لازمه ی همه ی کسب و کار های آنلاین است و فروشگاه اینترنتی نیز از این قاعده مسنثنی نیست.
یکی از روش های مهم و البته پولی بازاریابی تبلیغات است، تبلیغات روش های زیادی دارد هر نوع تبلیغ مناسب فروشگاهی خاص و مخاطبانی خاص است.

تبلیغات آنلاین را فراموش نکنید

در ادامه تعدادی از مهم ترین شیوه های تبلیغاتی را اعلام می کنیم برای فروشگاه اینترنتی طراحی شده است:
تبلیغات گوگل
تبلیغات کلیکی بنری
تبلیغات کلیکی همسان
تبلیغات پوش نوتیفیکیشن
تبلیغات اینستاگرام

این موارد مهم ترین شیوه های تبلیغاتی هستند که ما نیز به فروشندگان خود ارائه می دهیم برای آگاهی از هر یک از آن ها توضیحات هر کدام را بخوانید.

همه ی تبلیغات برای همه خوب نیست برای همین باید در انتخاب آن ها دقت داشته باشید، برای همین پس از سفارش ما به فروشندگان بهترین پیشنهاد را ارئه خواهیم داد که روی مورد مناسب هزینه کنند.

5- برای بازاریابی فروشگاه اینترنتی محتوای سئو شده تولید کنید

توضیحات محصول شما یک بازاریابی ارزان قیمت ولی پر زحمت است، وقتی شما محصول خود را در فروشگاهتان قرار می دهید باید توضیحات برای آن بنویسید، خیلی ها در حد 2 کلمه می نویسند: بادوام و مقاوم .

آیا این کافی است! برای محتوای فروشگاهی باید حداقل 300 کلمه بنویسید، کسی که محصول شما را می بیند با وجود یک عکس متوجه آن نمی شود بلکه باید توضیح دهید محصول شما چیست؟ چکار انجام می دهد؟ چرا باید خریدار آن را خریداری کند؟

این سوالات در ذهن خریدار است و باید پاسخ داده شود.

در فروشگاه اینترنتی مخاطب شما را نزدیک نمی بیند بلکه این توضیحات کامل شما است که می تواند خریدار را به خرید از شما مشتاق کند.

برای همین ما کم ترین هزینه را بابت تولید محتوا دریافت می کنیم زیرا اعتقاد داریم همه به صورت پیشفرض باید یک محتوای کامل داشته باشند، و اگر شما خود بنویسید که عالی است و محصول خود را برای همگان تعریف کنید.

محتوای 300 کلمه ای علاوه بر خریدار بر روی گوگل نیز اثر مثبت دارد و در نتایج گوگل در جایگاه مناسبی خواهید داشت که این مزیت حتی می تواند مهم تر از مزیت اول باشد.
تولید محتوا(نوشتن محتوا برای محصولات)
سئو محتوا(رعایت قوانین سئو برای نوشته ی شما)

تبلیغات آنلاین برای بازاریابی فروشگاه اینترنتی

محتوای سئو شده تولید کنید

در این مقاله به بازاریابی به صورت کوتاه پرداختیم تا دید بهتری داشته باشید ولی بازاریابی بسیار گسترده است ولی رعایت همین نکات این مقاله می تواند در آمد های میلیونی را برای فروشگاه شما ایجاد کند.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *