قوانین و مقررات سایت

قوانین و مقررات واچار

واچار،پنل کاربری پیشرفته ای را در اختیار مغازه داران و تامین کنندگان کالا قرار می دهد. تا تامین کنندگان بتوانند محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین معرفی و بر مشتریان خود بیفزایند. همچنین واچار،امکان فروش آنلاین را برای تامین کنندگان تایید شده فراهم می کند و محصولات آن ها را به مشتریان در سراسر کشور ارسال می کند.

 

تعریف فروشنده و شرایط کالاهای فروشندگان

محصولات ارایه شده در وب‌سایت واچار، توسط فروشندگانی که با واچار همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند یا به صورت ویترینی نمایش می دهند .

فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در وب‌سایت واچار عرضه کرده،و  محصولات را به صورت ویترینی نمایش داده، و خریداران به صورت مسقیم با فروشنده در ارتباط اند(واچار،هیچ  مسئولیتی در قبال فروش حضوری ندارد) و یا به صورت آنلاین و توسط واچار به  فروش می رساند. همچنین اعتبار فروشنده‌های آنلاین توسط واچار برسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود.

مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.

فاکتور کالاهایی که توسط فروشندگان در سایت عرضه می‌شود، در صورت درخواست خریدار توسط فروشنده ارسال می‌شود.

 

قوانین و مقررات

⊗ هزینه‌های دریافت کالا از فروشنده و ارسال کالا به خریدار نهایی بر عهده واچار و مشتری است.

 

⊗ سفارش‌های خرید مشتری، با توجه به موجودی اختصاص داده شده توسط فروشنده در پنل واچار وندور، برای فروشنده قابل‌رؤیت است و فروشنده موظف است سفارش‌های ثبت شده را با توجه به ضوابط و زمان تعیین شده در پنل خود، به‌صورت محموله آماده، در لفاف مناسبی بسته‌بندی کرده و به ماموران واچار که برای دریافت محصول می آیند تحویل دهد.

 

⊗ فروشنده اظهار می نماید که با عرضه کالا در پنل اختصاصی خود در درگاه اینترنتی واچار، حقوق مالکیت مالکیت فکری متعلق به هیچ شخص حقیقی و حقوقی دیگری را نقض نکرده است و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده وی خواهد بود.

 

⊗ تمامی فروشندگان می توانند کالا های خود را برای معرفی،نمایش و فروش مستقیم در سایت قرار دهند ولی تنها فروشندگان تایید شده پساز قرارداد کتبی امکان فروش آنلاین را خواهند داشت.

 

⊗ مسئولیت صدور فاکتور فروش و سند برگشت از فروش برای مشتری بر عهده فروشنده است.

 

⊗ در صورت اشتباه فروشنده و درج قیمت به بهای پایین تر از قیمت واقعی در درگاه اینترنتی وی، وی متعهد است کالا را با همان قیمت درج شده در درگاه اینترنتی واچار تحویل مشتری نماید . درهر حال پاسخگویی به خریدار در مراجع رسمی به عهده فروشنده می‌باشد.

 

⊗ در مواردی که فروشنده تولیدکننده کالا نیست، باید به هزینه خود از تولیدکننده مربوطه، مدارک کتبی موثقی جهت انجام مسئولیت‌های قراردادی اخذ نماید که علاوه بر موضوعات قرارداد، تعهد فوق را دربر گیرد. در صورت درخواست واچار فروشنده باید یک نسخه کپی از مجوز فوق را به واچار ارائه دهد.

 

⊗ واچار مسئولیتی در قبال محصولات معرفی شده توسط فروشندگان را ندارد و فقط شرایط ارتباطی بین فروشنده و خریدار را فراهم می کند وخریداران با استفاده ازاطلاعات درج شده در سایت با فروشنده ارتباط برقرار می کنند.

 

⊗ فروشنده متعهد است کالاهای موجود در انبار خود را در پنل فروشندگان اعلام نماید. معرفی کالای غیر موجود در پنل فروشندگان به عنوان کالای موجود ممنوع بوده و فروشنده مسئول جبران خسارات وارده به واچار و مشتری و پاسخگویی حقوقی و کیفری در مقابل مراجع قضایی خواهد بود.

 

⊗ فروشندگان کالاهای آی تی موظف هستند تمامی کالاهای الکترونیک اعم از (لپ تاپ، تبلت ،آل این وان،پی سی، سرور،محصولات اپل،کنسول های بازی،ماشینهای اداری و کلیه لوازم جانی مربوطه ) را با گارانتی‌های دارای مجوز خدمات پس از فروش مورد تایید اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران برای فروش عرضه نمایند.

 

⊗ فروشندگان سایر کالاها (کالاهای غیردیجیتال) در صورت درخواست فروش کالا با گارانتی می بایست شرایط سرویس دهی به مشتری و کارت گارانتی معتبر ( به همراه آدرس و شماره تماس معتبرمرکز خدمات ) به همراه کالا عرضه نمایند.

 

⊗ در صورتیکه فیزیک و ظاهر بسته‌بندی کالای ارسالی و خود کالا دارای آسیب دیدگی باشد ، مرجوعی کالا به عهده فروشنده است.

 

⊗ تمامی کالا های فروش رفته از درگاه واچار در صورتی که دارای نقض باشند تا 7 روز امکان مرجوعی کالا وجود دارد.

 

⊗ فروشنده متعهد می‌شود که هیچ‌گونه کالای تقلبی، قاچاق، ممنوعه یا غیر بهداشتی یا مضر برای سلامتی را تحویل مشتری ندهد و تضمین می‌کند تمامی کالاها و ملحقات فروخته و ارسال‌شده جزء کالاهای مجاز و قانونی و بهداشتی بوده ودر صورت وارداتی بودن از مبادی قانونی وارد کشور گردیده و همگی دارای برگ سبز و کلیه مدارک گمرکی و مالیاتی لازم می باشند و همه این مستندات را در صورت لزوم به همراه فاکتور فروش به واچار یا مراجع ذیصلاح قانونی ارائه خواهد داد.

 

⊗ قیمت کالاها با توجه به رعایت استانداردهای قیمت‌گذاری بازار، توسط و به مسئولیت فروشنده تعیین می‌شود. لذا مسئولیت پاسخگویی به مراجع رسمی و اشخاص ثالث از جمله مشتری در خصوص قیمت تعیین شده بر عهده فروشنده است. به موجب این قرارداد، فروشندگان به عنوان شرط ضمن عقد اعلام می نمایند که نسبت به فروش کالاهای خود بر روی درگاه اینترنتی واچار کلیه خیارات از جمله غبن ولو فاحش یا افحش را از خود سلب و ساقط نمودند.

 

⊗ فروشندگان واچار می توانند محصولات خود را را به دو صورت ویترینی و فروش آنلاین به مشتری ارائه دهند؛ ثبت محصولات ویترینی به صورت رایگان   و ثبت محصولات فروش آنلاین به صورت قرارداد و شرایط مقرر خود می باشد .

 

⊗ نام تجاری فروشنده جهت درج در سایت اعلامی از طرف فروشنده در پنل او می‌باشد و فروشنده در این راستا اظهار می نماید مالکیت مادی و معنوی نام تجاری مذکور متعلق به شخص حقیقی و حقوقی دیگری نیست و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده فروشنده خواهد بود.

 

⊗ فروشنده موظف است مشخصات محصولات و توضیحات لازم جهت معرفي کالا، نحوه پشتیبانی پس از فروش و سایر موارد لازم را در درگاه اینترنتی ارائه نماید.

 

⊗ فروشنده متعهد می‌شود که کالاهای مورد درخواست مشتری را بدون وقفه ودر موعد مقرر آماده نماید، در غیر این صورت واچار می‌تواند بنا به تشخیص خود،حساب کابری فروشنده را معلق کند و علاوه بر این واچار می‌تواند اقدام به فسخ قرارداد کند.

 

⊗ فروشنده اعلام می‌دارد مالک کالاهای معرفی‌شده است و آن‌ها را خود تولید کرده یا از تولیدکننده اصلی خریداری کرده است و از طرف فروشنده اصلی یا تولیدکننده و یا از نماینده آن‌ها برای فروش کالاها، دارای اختیارات قانونی لازم است و فروش کالاها در حال حاضر یا در آینده متضمن نقض هیچ‌گونه قرارداد، تعهد یا روابط دیگری بین فروشنده و فروشنده اصلی یا تولیدکننده در ارتباط با کالاها نیست.