برای فروشگاه اینترنتی خود حرفه ای عکاسی کنید

عکاسی فروشگاهی را یاد بگیرید

برای فروشگاه اینترنتی خود حرفه ای عکاسی کنید

برای فروشگاه اینترنتی خود حرفه ای عکاسی کنید

عکاسی فروشگاهی یک عامل مهم در پیشرفت فروشگاه شماست در فروشگاه اینترنتی عکس حرف اول و آخر را می زند، اولین چیزی که شما روی صفحه ی محصول مشاهده می کنید تصویر محصول است.

اصل فروشگاه اینترنتی برمبنای خرید بدون دیدن محصول از نزدیک است، برای همین است که عکس محصول مهم می شود تا خریدار بتواند تصویر محصول را مشاهده کند و سپس اقدام به خرید کند.

می توان گفت هیچ محصول بدون تصویری فروش نخواهد رفت، حتی با تعداد بیشتر تصویر شانس فروش نیز بیشتر می شود.

خود را در جایگاه خریداران قرار دهید وقتی محصولی را مشاهده می کنید که عکس آن واضح و با کیفیت است، از ابعاد مختلف آن، عکس تهیه شده است و در گالری تصاویر قرار گرفته است آیا با تمایل بیشتری خرید نمی کنید!، عکس به شما امنیت و اعتماد می دهد.

در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید تصاویر با کیفیت و اصولی از محصولات خود بگیرید و معجزه عکس را درک کنید.

برای فروشگاه اینترنتی خود حرفه ای عکاسی کنید

نور تصویر در عکاسی فروشگاهی باید مناسب باشد 

در عکاسی فروشگاهی نور حرف اول را می زند باید نور را به گونه ای تنظیم کنید که تصویر روشن و شفافی داشته باشید. سعی کنید در طول روز عکاسی کنید، معمولا نور طبیعی اثر بیشتری دارد و باید در یک فضای روشن اقدام به عکاسی کنید.

سعی کنید تا جای ممکن از نور مصنوعی استفاده نکنید و اگر استفاده می کنید مستقیم روی محصول قرار ندهید و به گونه ای باشد که محیط روشن باشد، نور مستقیم یا نور فلاش معمولا نقطه ای از تصویر را روشن می کند.

از دیگر مزایای پخش پراکنده ی نور، عدم ایجاد سایه است. ایجاد سایه ی محصول به صورت بزرگ شکل جالبی نخواهد داشت.

عکاسی فروشگاهی را یاد بگیرید

عکاسی فروشگاهی با پس زمینه سفید

اگر دقت کرده باشید تمامی تصاویر محصولات در فروشگاه های اینترنتی به رنگ سفید است چرا؟ چون پس زمینه ی سفید باعث می شود تمرکز بازدید کننده روی خود محصول قرار گیرد و بیشتر خود محصول اثرگذار باشد.

حالا وقت آن است که پس زمینه ی سفید را برای عکاسی فروشگاهی از محصولات خود ایجاد کنید.

برای این کار نیاز به مقوا یا کاغذ سفید دارید و باید با استفاده از آن یک مکعب ایجاد کنید که فقط یک وجه آن آزاد باشد تا از آن سمت، محصول را در آن قرار دهید و عکاسی کنید، به همین سادگی.

البته هیچگاه خلاقیت را فراموش نکنید می توانید یک گوشه از محل کار یا منزل را نیز پیدا کنید که کنج باشد و سپس کاغذ های سفید را در سه وجه آن قرار دهید و سپس از محصول مورد نظر عکاسی کنید.

دوربین خود را ثابت کنید

وقتی در حال تصویر برداری هستید لرزش های دست همیشه عکس را تار می کند برای جلوگیری از این اتفاق ناخوشایند همیشه سعی کنید اولا چندین عکس از هر زاویه تهیه کنید تا اگر تعدادی تار بودند حق انتخاب بهترین را داشته باشید.

دوما نیاز است دوربین خود را ثابت نگه دارید، برای این منظور می توانید از یک پایه برای دوربین یا گوشی موبایل خود به همراه پایه استفاده کنید(خلاقیت را فراموش نکنید با هر چیزی که می توانید یک پایه ی دوربین بسازید)

دوربین خود را برای عکاسی ثابت کنید

فروشگاه اینترنتی خود را رایگان و بی دردسر بسازید!

Vachaar Vendor

ما شما را به تمامی ابزار هایی که برای ساخت فروشگاه اینترنتی و افزایش فروش نیاز دارید مسلح خواهیم کرد!

برای عکاسی فروشگاهی از چند زاویه عکاسی کنید

مشتری محصول شما را از نزدیک نمی بیند پس سعی کنید از چندین زاویه ابعاد مختلف محصول را نشان دهید تا خریداران کاملا با محصول ارتباط بگیرند و تمامی سوالاتشان در مورد ظاهر محصول پاسخ داده شود.

هر چیزی را که توضیح می دهید تصویر آن را هم قرار دهید

شما در حال معرفی گوشی هوشمندی هستید که در سه رنگ سبز، زرد و قرمز موجود است ولی فقط عکس مدل زرد را گالری تصاویر قرار دادید که این کار اصلا حرفه ای نیست، شما باید درباره ی هر محصولی که صحبت می کنید تصویری هم داشته باشید.

البته همیشه لازم نیست که عکس را در گالری قرار دهید، می توانید در متن توضیحات عکسی را اضافه کنید و زیر آن توضیح دهید.

اندازه محصول خود را مشخص کنید

شما ابعاد محصول خود را در توضیحات نوشته اید ولی آیا کسی توجه می کند یا متر می آورد و اندازه را برای خود شبیه سازی می کند؟ خیر همه ی ما از روی تصویر محصول ابعاد را حدس می زنیم.

شفافیت در فروش اینترنتی بسیار مهم است متاسفانه بعضی ها فکر می کنند که چون محصول ابعاد کوچکی دارد ممکن است بازدیدکننده از خرید آن منصرف شود برای همین به عمد عکس محصول را طوری می گیرند که بزرگ به نظر برسد که این یعنی فریب خریدار!

این کار نه تنها سودی ندارد بلکه باعث ضرر شدیدی خواهد شد:

خریدار محصول را دریافت می کند و بسیار کوچک تر از چیزی است که در تصویر دیده بود برای همین شما یک مشتری شاکی دارید که محصول را مرجوع می کند و هزینه ی مرجوعی نیز بسیار بالا است.

حتی اگر کالا تا پس نفرستد دیگر اعتمادی به محصولات شما ندارد و مشتری که ممکن بود 10 بار دیگر نیز از شما خرید کند در خرید اول برای همیشه فروشگاه اینترنتی شما را فراموش می کند.

تمام سعی خود را بکار ببرید تا اندازه ی واقعی محصول نمایان شود، شما برای این منظور می توانید از وسایلی که ابعاد آن ها برای همه مشخص است در کنار تصویر محصول خود استفاده کنید از جمله این محصولات می توان به سکه، مداد، دست خود و… حتی اگر محصول مکمل وسیله ی دیگری است روی آن نصب کنید و سپس تصویربرداری کنید.

اندازه ی محصول در فروشگاه اینترنتی

تصاویر کاربردی تهیه کنید

بازدیدکننده از شما خرید می کند تا محصول شما را استفاده کند، تصویری که از محصول در حال استفاده هستید را نیز به او نشان دهید، تا تصویر دقیق تری از محصول شما داشته باشد.

شما در حال فروش ساعت مچی هستید چه بهتر که ساعت را در دست خود قرار دهید و یک عکس فوق العاده نیز از این زاویه تهیه کنید، وقتی خریدار تصویر کاربردی محصول را در زندگی واقعی مشاهده می کند ارتباط بهتری با محصول برقرار می کند و با احتمال بالاتری آن را سفارش خواهد داد.

همیشه تصاویر را ویرایش کنید

شما باید تمام مهارت خود را در عکاسی فروشگاهی به کار ببرید ولی بعد از آن ویرایش تصاویر نیز ضروری است در مرحله ی اول اگر تصویر نیاز به تغیراتی دارد آن را لحاظ کنید تا عکس جلوه ی بهتری پیدا کند، در این مرحله توجه به این نکته ضروری است که ویرایش عکس به معنی این نیست که روی عکس فیلتر قرار دهید و عکس را از حالت طبیعی خارج کنید، عکس شما باید طبیعی باشد و با فیلتر های جذاب آن را غیر واقعی نکنید.

ویرایش تصاویر فروشگاه اینترنتی

در مرحله ی بعد اندازه ی تمامی تصاویر را یکسان کنید تا بهتر در سایت نمایش داده شوند و در نهایت با استفاده از سایت compressjpeg کیفیت آن را کاهش دهید تا سریع تر صفحه ی محصول شما لود شود.

حالا که عکس محصولات شما و گالری تصاویر آن آماده شد آن ها را در فروشگاه خود قرار دهید و به مرحله ی نوشتن توضیحات بروید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *