انواع کانال های فروش از گذشته تا حال

انواع کانال های فروش از گذشته تا حال

انواع کانال های فروش از گذشته تا حال

انواع کانال های فروش از گذشته تا حال

امروزه با رشد روز افزون اینترنت و شبکه های اجتماعی کانال های فروش نیز عوض شده است و فروشندگان کالا از روش های مختلفی برای فروش محصولات خود استفاده می کنند.

دنیای اینترنت روش های بسیار خلاقانه و جذابی را پیش روی شما قرار می دهد که می توانید از آن ها بهره ببرید و فروش محصولات خود را افزایش دهید.

فروش اینترنتی در دنیای امروزی بسیار جا افتاده است، شاید چندین سال پیش تصور اینکه شما بدون نیاز به خروج از منزل می توانید هر کالایی را درب منزل خود دریافت کنید دشوار باشد.

انواع کانال های فروش از گذشته تا حال

ولی امروزه کم کم به سمتی می رویم که شاید فروش به صورت حضوری کمی عجیب به نظر برسد و شاید در آینده خرید حضوری به نوعی تفریح تبدیل شود، و افراد نیاز به خرید خود را از طریق فروشگاه های اینترنتی پاسخ دهند.

در ادامه به بررسی کانال های فروش می پردازیم:

فروش از طریق پیامک و تماس

در گذشته این روش بسیار مرسوم بود ولی امروزه کم رنگ تر است ولی عده ای از آن استفاده می کنند و در نوع خود اثر بخش است.

فروش از طریق پیامک و تماس

در این روش شما sms های مختلفی را از فروشگاه های مختلف دریافت می کنید که در صورت تمایل عدد 1 را ارسال نمایید، فرض می کنیم شما هم از محصول خوشتان آمده و عدد 1 را ارسال می کنید.

بعد از چند ساعت یا چند روز کارشناسان فروشگاه با شما تماس می گیرند و توضیحاتی در مورد محصول می دهند در صوتی که مورد پسند شما باشد اطلاعات و آدرس را از شما می گیرند و محصول را برای شما ارسال می کنند.

این روش معایب زیادی دارد هم برای فروشنده و هم برای خریدار،برای هر مشتری کلی باید وقت صرف کنید شاید برای 10,000 نفر sms ارسال کنید و فقط 500 نفر عدد 1 را ارسال می کنند و شما باید باز هم کلی هزینه ی تلفن کنید تا با 500 نفر تماس بگیرید و در نهایت 50 مشتری خرید خود را نهایی می کنند.

مشتری محصول شما ندیده است و فقط با توجه به صحبت های شما و توضیحات sms آن را می شناسد که معمولا وقتی محصول به دستش می رسد با تصورات او متفاوت است و معمولا ناراضی است و باید غرغر های او را نیز بشنوید.

در این روش وقت شما گرفته می شود و در ازای هزینه ی سرشاری که می کنید سود کمی بدست خواهید آورد.

فروش آنلاین محصولات

فروشگاه اینترنتی خود را رایگان و بی دردسر بسازید!

Vachaar Vendor

ما شما را به تمامی ابزار هایی که برای ساخت فروشگاه اینترنتی و افزایش فروش نیاز دارید در اختیارتان قرار می دهیم

فروش از طریق کانال های فروش شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه ی اجتماعی برای فروشگاه ها به یک فضای عالی تبدیل شده است که می توانید فروش خود را افزایش دهید، شبکه های اجتماعی به دلیل حضور گسترده ی مخاطبان و همچنین امکان تعامل زیاد با مشتریان به یکی از روش ها محبوب فروش تبدیل شده است.

شبکه های اجتماعی به دلیل زیر به یکی از روش های محبوب بازاریابی تبدیل شده است.

  • ارتباط موثر و مستمر با مشتریان
  • سادگی و سرعت در جذب مشتریان
  • تعامل مستقیم و بیشتر با مخاطبان از طریق لایک و کامنت
  • افراد در کنار تفریح در شبکه های اجتماعی محصولات شما را نیز می بینند
  • شبکه های اجتماعی به دلیل جذابیتی که دارند مخاطبان زیادی دارند برای مثال شبکه ی اجتماعی اینستاگرام حدود 40 میلیون مخاطب ایرانی دارد.
فروش از طریق شبکه های اجتماعی

توجه داشته باشید که شبکه های اجتماعی یک روش عالی برای بازاریابی و جذب مخاطب است و نه فروش مستقیم.

شاید برای شما جالب باشد که فروش مستقیم از طریق خود شبکه ی اجتماعی تقریبا در ایران به این صورت است و به صورت استاندارد و جهانی مخاطبین در اینستاگرام جذب محصول می شود و برای ادامه ی فرآیند و ثبت سفارش و خرید آنلاین به فروشگاه اینترنتی متصل می شود.

اگر شما سفارشات را مستقیم از کاربران دریافت کنید هم برای شما زمان بر است که برای مثال 100 سفارش را تک تک اطلاعات از کاربر بگیرید و سفارش را ثبت کنید و این کار برای مشتری نیز دشوار است ولی در فروشگاه اینترنتی سفارشات به صورت اتوماتیک ثبت می شوند و تمامی اطلاعات پرداختی، آدرس حمل، نوع و تعداد سفارش محصول و.. آنلاین ثبت می شود.

شبکه ی اجتماعی را فراموش نکنید که امروزه به یکی از بهترین شیوه های بازاریابی تبدیل شده است.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

یکی از بهترین روش های فروش، فروش اینترنتی است، نمونه های موفق زیادی در دنیا وجود دارد فروشگاه های زیادی که روزانه فروش های میلیونی را تجربه می کنند.

فروشگاه اینترنتی یک روش اصولی و بهترین شیوه ی فروش آنلاین است ولی این نکته را فراموش نکنید که به پشت کار و تلاش شما نیاز دارد و باید روی آن کار کنید نا نتیجه ی مطلوب را دریافت کنید.

اگر محصولات با کیفیت داشته باشید با تولید محتوای صحیح و تبلیغات، می توانید فروش خود را بسیار افزایش دهید، خوبی فروشگاه اینترنتی این است که همه چیز تحت کنترل شماست، توضیحات محصول، تصاویر و شیوه های تبلیغات شما با مدیریت این موارد می توانید فروش آنلاین را تجربه کنید.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی در واچار

یک مزیت مهم دیگر فروشگاه اینترنتی این است که می توانید از انواع کانال های فروش که می خواهید استفاده کنید:

برای مثال شما یک فروشگاه اینترنتی دارید و تمامی محصولات شما آماده ی فروش است، آدرس فروشگاه خود را برای تبلیغات sms می کنید، در اینستاگرام تبلیغات قرار می دهید و مشتریان را به فروشگاه اینترنتی خود هدایت می کنید، از موتور جستجوی گوگل به جذب خریدار برای فروشگاه خود می پردازید.

در فروشگاه اینترنتی همه چیز به میزان تلاش شما بستگی دارد ولی اگر صحیح موارد را انجام دهید برای درآمد شما نمی توان سقفی تایین کرد.

همیشه سعی کنید به یک روش متکی نباشید و چندین روش مختلف بازاریابی را داشته باشید و همه را یک فروشگاه هدایت کنید و فرآیند فروش را به صورت اتوماتیک داشته باشید و هر وقت فروشی انجام شد محصول را برای ارسال به مشتریان در سراسر کشور آماده کنید.

در این مقاله سعی شد چند تا از مهمترین روش های بازاریابی محبوب به شما معرفی شود، از همه ی آن ها استفاده کنید ولی روی آینده سرمایه گذاری کنید، تصمیم امروز شما آینده شما را می سازد.

حتما روی فروش اینترنتی سرمایه گذاری کنید چون طبق آمار ها روزی این روش جایگزین فروش سنتی خواهد شد و شما از امروز با این بازار همراه شده اید و چندین پله از تمامی افرادی که چند سال آینده به این بازار قدم خواهند گذاشت جلوتر هستید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *