فروشگاه اینترنتی چیست؟ و چه مزایایی برای فروشندگان دارد

مراحل راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی چیست؟ و چه مزایایی برای فروشندگان دارد

فروشگاه اینترنتی چیست؟ و چه مزایایی برای فروشندگان دارد

در این مقاله سعی داریم که به بررسی فروشگاه اینترنتی و مزایایی که یک فروشگاه آنلاین برای کسب و کارهای سنتی دارد می پردازیم، فروش آنلاین امروزه اهمیت زیادی دارد شاید تا چند سال آینده جایگاه فعلی فروشگاه های سنتی را تصاحب کند!

تعریف فروشگاه اینترنتی

شما فروشنده ی کالا هستید و روزانه محصولات زیادی را به خریدارانی که به مغازه ی شما می آیند نشان می دهید و به فروش می رسانید،شما یک فروشگاه هستید که به فروش محصولات می پردازید حالا اگر همین خدمت را در اینترنت ارائه دهید و مشتریان شما بتوانند تمامی این فرآیند های یک خرید سنتی را اینترنتی انجام دهند شما یک فروشگاه اینترنتی دارید.

شما به عنوان یک فروشنده سنتی (فروش در مکان فیزیکی) می توانید فعالیت خود را در اینترنت آغاز کنید و به یک فروشگاه آنلاین تبدیل شوید یا شعبه ی آنلاین خود را تاسیس کنید.

مقایسه ی فروش اینترنتی با فروش سنتی

فروشگاه اینترنتی چیست؟ و چه مزایایی برای فروشندگان دارد

تمامی مراحل به یک نتیجه منتهی می شود و آن هم فروش محصول به مشتری است ولی شیوه ها متفاوت است و همین تفاوت های کوچک (اگر کار شما اصولی باشد) می تواند فروش شما را چندین برابر کند.

مرحله ی اول

ساخت یک فروشگاه اینترنتی تا بتوانید محصولات و خدمات خود را در آن برای فروش قرار دهید، این مرحله خود از کلی قسمت تشکیل می شود که در ادامه به آن ها می پردازیم.

ساخت، خرید یا اجاره ی یک مغازه برای فروش محصولات و خدمات خود، با این کار شما جایگاهی برای فروش محصولات در یک محل فیزیکی برای خود ایجاد می کنید.

مرحله ی دوم

عکس برداری خوب از محصولات و قرار دادن گالری محصولات در فروشگاه تا بتوانید کاربران را برای خرید جذب کنید و صفحه ی فروش خود را جذاب تر کنید.

باید محصولات خود را به صورت منظم در ویترین مغازه ی خود بچینید تا مشتریان احتمالی با رد شدن از جلوی مغازه ی شما به سمت خرید از شما جذب شوند.

فروشگاه اینترنتی را می توان در کنار فروشگاه سنتی راه اندازی کرد

مرحله ی سوم

نوشتن توضیحات مناسب و کامل برای محصول، زیرا شما خریدار را از نزدیک نمی بینید و با او صحبت نمی کنید پس باید متن شما توضیحات کاملی از محصول ارائه کند و بازدید کننده را به خریدار تبدیل کند.

آشنایی با محصول خیلی مهم است و شما به عنوان مغازه دار نیاز است به افرادی که به مغازه ی شما سر می زنند توضیحاتی را ارائه دهید و محصول را به او نشان دهید تا در نهایت بتوانید یک فروش موفق داشته باشید.

مرحله ی چهارم

تبلیغات در فضای آنلاین بسیار مهم است و باید اصولی باشد تا بتوانید با هزینه ی مناسب کاربران در فضای اینترنت را به مشتریان خود تبدیل کنید، از جمله این تبلیغات می توان به تبلیغات گوگل(گوگل ادز)، تبلیغات کلیکی، تبلیغات در شبکه های مجازی و … اشاره کرد.

تبلیغات در فضای فیزیکی نیز باید مشتریان را به سمت شما سرازیر کند ولی تبلیغات آفلاین بسیار پر هزینه تر است برای مثال خود جایگاه مغازه ی شما یک نوع تبلیغ است که مغازه ای سر نبش به علت پر تردد بودن بسیار پر هزینه تر است.

مرحله ی پنجم

در نهایت پس از پرداخت آنلاین، شما باید محصول مورد نظر را برای آن ها ارسال کنید و وقتی کاربر آن را دریافت کرد اولین فروش آنلاین خود را با موفقیت به ثبت رسانده اید و شعبه ی آنلاین شما آماده ی فعالیت است

در این مرحله کاربران هزینه را پرداخت می کنند و محصول را با خود می برند و یک فروش موفق در بازار سنتی انجام شده که همه با آن آشنایی دارید.

مراحل ساخت یک فروشگاه اینترنتی

شما برای ساخت یک فروشگاه اینترنتی موفق مسیری را باید طی کنید تا پس از آن بتوانید به موفقیت برسید، متاسفانه خیلی ها فقط یک سایت درست می کنند محصولات را قرار می دهند در کمال تعجب هیچ فروشی ندارند،در صورتی اگر اصولی عمل کنند می توانند موفق شوند.

در ادامه مراحل راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی را بررسی می کنیم و این مراحل را در دسته ی پایه، میانه و پیشرفته  قرار می دهیم.

مراحل ساخت یک فروشگاه اینترنتی

مراحل پایه فروش آنلاین

تهیه ی دامنه :

برای آن که در اینترنت فعالیت کنید نیاز به دامنه دارید، با خرید یک دامنه از شرکت های هاستینگ می توانید شروع کنید و نیاز است هر ساله دامنه ی مورد نظر را شارژ کنید تا تحت مالکیت شما بماند.

دامنه ی شما حکم همان آدرس شما است که به واسطه ی آن کاربران اینترنت می توانند سایت شما را پیدا کنند.

تهیه ی هاست :

هاست یا فضای میزبانی فضایی است که نیاز است توسط شرکت های خدمات هاستینگ خریداری کنید تا بتوانید اطلاعات محصولات خود را در آن قرار دهید و با بیشتر شدن محصولات شما چون فضای بیشتری نیاز دارید می توانید هاست خود را ارتقا دهید و فضای بیشتری دریافت کنید.

مواردی که نیاز به برنامه نویسی دارد

طراحی ظاهر سایت:

به طراحی ظاهری سایت که موجب جذب شدن ما می شود و در نگاه اول نظر خریداران را جلب می کند گویند، که اگر شما با برنامه نویسی آشنایی دارید می توانید آن را طراحی کنید و در صورتی که آشنایی ندارید می توانید کار را به یک طراح وبسایت بسپارید تا ظاهر سایت شما را آماده کند.

طراحی ساختار سایت:

به طراحی عملکرد سایت گویند برای مثال سایت فروشگاهی علاوه بر داشتن ظاهر مناسب باید کار کند و در صورتی که خرید انجام می شود باید خریدار به بتواند محصول را به ثبت خرید اضافه کند، در این مرحله نیاز است کارشناس فنی طراحی ظاهر، سایت را به کارشناس ساختار سایت تحویل دهید تا کد نویسی های آن نیز انجام شود.

تا این مرحله سایت شما آماده است و کار می کند و می توانید از آن استفاده کنید،متاسفانه خیلی ها هزینه ی زیادی می کنند و تا این مرحله سایت را می رسانند و با توجه به اینکه دیگر توجه ای به بقیه ی مراحل ندارند عملا فروش زیادی ندارند.

تعداد خیلی زیادی فروشگاه اینترنتی وجود دارد که شاید کسی اصلا آن ها را ندیده است بهتر است بودجه ی خود را برای بقیه ی مراحل نگه دارید زیرا در مرحله ی بعد رقابت شروع می شود و فروشگاه شما به میدان می آید.

مراحل میانه فروش آنلاین

امکانات اضافی سایت:

امکانات کوچکی که نیاز است به سایت اضافه شود، که تاثیر های بزرگی ایجاد می کند و شما را از رقبا متمایز می کند،یکسری از این امکانات امروزه به صورت پایه ای در بیشتر سایت ها موجود است از جمله می توان به:چت آنلاین، ایجاد کوپن تخفیف، ایجاد تخفیف گروهی، امکانات ارتباطی و … اشاره کرد.

عکس برداری از محصولات:

در فروشگاه اینترنتی با توجه به اینکه محصولات شما از نزدیک قابل رویت نیستند، تصاویر همه چیز را درباره ی محصول می گویند،متاسفانه خیلی ها به این مورد توجهی ندارند و از عکس های بی کیفیت برای محصولات استفاده می کنند که این مورد باعث ایجاد حس عدم اعتماد در خریداران می شود.

شما باید زمان ویژه ای را برای عکس برداری از وجوه مختلف محصول کنید تا عکس هایی مرتب و با کیفیت تهیه کنید تا خریداران با دیدن این عکس ها به شما اعتماد کنند و خرید خود را انجام دهند.

مواردی که باعث توجه بیشتر کاربران و موتور جستجو به سایت ما می شود

تولید محتوا:

محتوای مناسب در اینترنت پادشاهی می کند، محتوای مناسب و با کیفیت باعث می شود خریداران با محصول شما بیشتر آشنا شوند، و یک محتوای عالی کاربران را به خرید ترغیب می کند و در صورت تولید یک محتوای با کیفیت برای یک محصول خود می توانید فروش آن را تضمین کنید.

بعضی به تولید محتوا به عنوان یک رفع تکلیف می نگرند،ولی اگر محصولی محتوای مناسبی نداشته باشد نه تنها کاربران این را دوست ندارند بلکه موتور های جستجو نیز علاقه ای به نشان دادن محتوای بی کیفیت را کاربران ندارند که همین باعث کاهش فروش شما می شود.

سئو محصولات:

سئو یا بهینه سازی برای موتور های جستجو یکی از اصلی ترین فاکتور های موفقیت شما است که بیشتر آن به محتوای باکیفیت باز می گردد،اگر محتوای شما یک محتوای عالی باشد و از نظر نگارشی و سئو امتیاز مناسب را دریافت کند. موتور جستجوی گوگل محصول شما را در صفحه ی اول به کاربران نشان می دهد.

سئو و تولید محتوا یکی از کارهایی است که نیاز به توجه ویژه ای دارد تا وقتی کاربران محصول را در گوگل جستجو کردند گوگل سایت شما را بالاتر از سایت رقبا نمایش دهد و به فروش شما کمک کند.

ایجاد اعتماد و اطمینان در فروشگاه اینترنتی

داشتن نماد اعتماد الکترونیکی:

در دنیای مجازی اعتماد یکی از اصول اساسی است، سایت شما باید مجوز های لازم را دارا باشد تا کاربران به آن اعتماد کنند و از خرید خود اطمینان پیدا کنند،یکی از این موارد نماد اعتماد الکترونیکی است که برای فروشگاه های اینترنتی ضروری است.

در این مرحله شما فروشگاه اینترنتی خود را آماده کردید و محصولات و محتوای با کیفیت قرار داده اید که باعث می شود بین بهترین ها قرار بگیرید چون خیلی ها حتی نمی توانند فروشگاه خود را به این مرحله برسانند.

مراحل راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی خود را رایگان و بی دردسر بسازید!

Vachaar Vendor

ما شما را به تمامی ابزار هایی که برای ساخت فروشگاه اینترنتی و افزایش فروش نیاز دارید مسلح خواهیم کرد!

شما با تولید محتوا و سئو آینده ی فروشگاه آنلاین خود را تضمین کردید. ولی سئو یک فرآیند طولانی مدت و یک سرمایه گذاری برای آینده است ،خب شما فروشگاه ساختید و محتوای خوبی در آن قرار دادید حالا برای فروش بیشتر و معرفی سریع تر خود باید چکار کنیم؟ تبلیغات

مراحل پیشرفته فروش آنلاین

تبلیغات گوگل(گوگل ادز):

گوگل به لطف موتور جستجوی خود بزرگ ترین پلتفرم تبلیغاتی جهان است، روزانه میلیون ها نفر در جهان مطالب مورد نظر خود را در گوگل جستجو می کنند و اگر در بین این نتایج تبلیغات شما را نیز مشاهده کنند،فروش شما چندین برابر خواهد شد.

رپورتاژ آگهی:

سایت های پربازدید ایرانی زیادی وجود دارند که مطالبی در مورد موضوعات مختلف منتشر می کنند یکی از شیوه های معرفی محصولات و خدمات خود این است که یک مقاله ی مناسب و جذاب درباره ی محصول خود این سایت ها منتشر کنید.

تبلیغات کلیکی در سایت های پر بازدید:

یکی دیگر از تبلیغات به صرفه و مفید تبلیغات کلیکی است، یعنی شما تبلیغات محصولاتتان را در سایت های پربازدید ایرانی نشان می دهید و در صورت کلیک کاربران بر روی آن ها هزینه پرداخت می کنید یعنی هزینه بابت افرادی که می خواهند محصول شما را بازدید کنند.

تبلیغات بنری در سایت های پر بازدید:

این تبلیغ از نوع کلیکی است و تفاوت آن در این است که با هدف برند سازی به کار گرفته می شود و برند محصول شما را در ذهن مخاطبان هک می کند که در آینده که مجدد محصولات شما را مشاهده کردند با اطمینان و اعتماد بیشتری خرید کنند.

شبکه های اجتماعی یکی از نقاط مهم حضور خریداران است

معرفی توسط اینفلوئنسر ها:

افراد معروف زیادی در اینستاگرام هستند که فالوورهای زیادی دارند و این افراد از اثر گذاری زیادی برخوردارند و اگر محصول شما توسط این افراد معرفی شود احتمال خرید آن زیاد می شود و می توانند افراد زیادی را به سمت محصول شما هدایت کنند.

تبلیغات در اینستاگرام:

امروزه بیشترین شبکه ی اجتماعی که ایرانیان استفاده می کنند اینستاگرام است،حضور محصول شما در این شبکه ی پربازید باعث افزایش فروش شما می شود که نمونه های آن را زیاد در این شبکه ی مجازی مشاهده کردید.

در صورتی که این سه مرحله را انجام داده باشید فروش زیادی را تجربه خواهید کرد و می توانید یک فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشید،روش های خلاقانه و خیلی بیشتری نیز وجود دارد که با بهره گیری از آن ها نیز می توانید موفقیت خود را در این راه چندین برابر کنید.

مزایای فروشگاه اینترنتی برای فروشندگان چیست؟

مزایای فروشگاه اینترنتی برای فروشندگان چیست؟

بیشتر پول در بیارید:

در حال حاضر با توجه رشد سریع اینترنت و دسترسی بیشتر کاربران به اینترنت و تلفن های هوشمند تعداد افراد در دنیای مجازی بسیار بیشتر از گذشته است و همچنان در حال افزایش است،که موجب می شود کاربران در اینترنت بیشتر هزینه کنند.

اگر شما در یک بازار سنتی در حال فعالیت هستید بهتر است هرچه سریع تر شعبه ی آنلاین خود را راه اندازی کنید و به این بازار ورود پیدا کنید تا بتوانید از امروز جایگاه آینده ی خود را بسازید.

بازار کشور را هدف قرار دهید:

شما در با داشتن یک فروشگاه فیزیکی محدود به زمان و مکان هستید،و فقط می توانید در ساعت های خاصی از شبانه روز و فقط از محل فیزیکی خود محصولات را به فروش برسانید،در صورتی که در فروشگاه اینترنتی شما به صورت 24 ساعته در حال ارائه ی خدمات است و حتی می توانید به کل کشور نیز محصولات خود را ارسال کنید و این یعنی بازار بسیار بزرگتری خواهید داشت.

هزینه ی کم تر راه اندازی فروشگاه اینترنتی:

یک مغازه کلی هزینه دارد از جمله اجاره مغازه، لوازم اداری، کارمندان و… ،شما می توانید فروشگاه اینترنتی خود را با هزینه ی کم یا حتی رایگان با واچار راه اندازی کنید و در کنار مغازه ی فیزیکی خود با فروش آنلاین محصولات درآمد بیشتری بدست آورید.

در فروشگاه اینترنتی بیشتر هزینه ها مفید است و باعث افزایش درآمد می شود در صورتی که در فروشگاه سنتی کلی هزینه بابت چیز هایی از جمله اجاره، انبار کردن محصولات، هزینه های برق و… می شود که فقط هزینه هستند و خروجی مفیدی ندارند.

فروشگاه اینترنتی کسب و کاری برای آینده است

بازار جهانی را هدف قرار دهید:

این امکان در حال حاضر در ایران وجود ندارد ولی خیلی این فکر دور از ذهن هم نیست اکنون فروش به سراسر کشور وجود دارد،با حضور در بازار آنلاین می توانید وقتی امکان فروش به جهان فراهم شد محصولات شما آماده است که به کل دنیا ارسال شود.

راه اندازی ساده فروشگاه اینترنتی:

امروزه ساخت فروشگاه آنلاین بسیار ساده تر از گذشته شده است،البته نیاز دارد شما به فروشگاه خود توجه نشان دهید و مانند بازار سنتی آن را پیشرفت دهید ،همان طور که راه اندازی آن ساده تر است رشد و پیشرفت آن نیز ساده تر است فقط نیاز به اراده، صبر و اعتماد به فروشگاه اینترنتی دارید تا معجزات آن را ببینید.

از مزایای فروشگاه اینترنتی بسیار می توان گفت ولی از حوصله ی این مقاله خارج است ولی در دنیای امروز اگر کسب و کار شما اینترنتی نباشد بازار شما از بین خواهد رفت یا توسط دیگران تصاحب خواهد شد،پس همین حالا به فکر فروشگاه اینترنتی باشید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *