در زمان رکود فروشگاه خود چکار کنیم؟

در زمان رکود فروش اینترنتی چکار کنیم؟

در زمان رکود فروشگاه خود چکار کنیم؟

در زمان رکود فروشگاه خود چکار کنیم؟

گاهی همه چیز در فروشگاه شما مناسب است بهترین محصولات را قرار دادید و تبلیغات شما فوق العاده است و کلی بازدیدکننده دارید ولی دچار رکود فروش اینترنتی می شوید.

و در کمال تعجب فروشی ندارید حتما بسیار نا امید می شوید و شاید فکر کنید که فروشگاه اینترنتی جواب نمی دهد و مثل خیلی ها به جای برطرف کردن مشکلات از فضای آنلاین فاصله بگیرید، در صورتی که در چند قدمی موفقیت بودید.

در زمان رکود فروش اینترنتی چکار کنیم؟

اولین کاری که باید انجام دهید بررسی فروشگاه، محصولات و یافتن مشکلات است. در ادامه موارد اصلی که نیاز است بررسی کنید خدمتتان ارائه خواهد شد:

آیا مخاطبان خود را درست انتخاب کردید؟

شما کنترلی روی بازدیدکنندگان محصولات خود ندارید، افراد زیادی در اینترنت وارد فروشگاه شما می شوند که در صورتی که محصول مورد انتظار خود را مشاهده نکنند صفحه را می بندند و شما از فروش بی نصیب می شوید.

در این مرحله شما نیاز دارید مشتریان خود را بیشتر بشناسید تا بتوانید محتوای محصول را به صورتی تغییر دهید تا جذابیت بیشتری داشته باشد.

در زمان رکود فروش اینترنتی محتوای محصولات خود را جذاب تر کنید

گاهی پس از بررسی متوجه می شوید شما مشتریان خود را درست انتخاب کردید ولی جامعه ی بزرگی را مورد هدف قرار دادید که شامل افرادی که فقط می خواهند اطلاعاتی راجب محصول بدست آورند نیز می شود.

برای افزایش بازدید و آگاهی از محصولات خوب است ولی در این مرحله شما نیاز به فروش بیشتر دارید و باید مشتریانی را بیشتر بشناسید که تمایل بیشتری برای خرید دارند و محتوای مناسب برای آن ها ایجاد کنید تا در نهایت فروش شما بیشتر شود.

شناخت خریداران یکی از مهم ترین قسمت ها در فروش اینترنتی است که عدم شناخت آن ها باعث کاهش فروش خواهد شد.

برای رهایی از رکود فروش اینترنتی موارد زیر را در انتخاب مخاطبان هدف مد نظر قرار دهید:

  • رقبای خود را در دیگر فروشگاه ها بررسی و تحلیل کنید.
  • آیا تبلیغاتی که انتخاب کردید مشتریان مورد نظر را به سمت فروشگاه شما هدایت می کند.
  • آیا محصول شما خریداران خاصی دارد یا همه می توانند آن را خریداری کنند.
  • مشتریان بالقوه خود را مجسم کنید و برای آن ها محتوا تهیه کنید.
  • مخاطبان خود را دقیق بشناسید و حتی خود را در جایگاه آن ها قرار دهید.
  • به علاقه و سلیقه ی این دسته از مخاطبان توجه ویژه ای بکنید.
مخاطبان هدف

آیا قیمت گذاری درستی برای محصولات دارید؟

از گذشته تا به امروز قیمت یکی از اصلی ترین دلایل خرید یا عدم خرید محصول است، شما باید قیمت را بررسی کنید، آیا قیمت شما رقابتی است؟

در فضای اینترنت همان طور که افراد به سادگی شما را پیدا می کنند،فروشگاه های رقیب را نیز پیدا می کنند و اگر شما قیمت مناسبی را ارائه نداده باشید خریدار به سرعت متوجه خواهد شد که شما گران فروش هستید و از خرید خود منصرف می شود.

همیشه قیمت پایین تر باعث فروش بیشتر نمی شود باید قیمتی منصفانه و رقابتی ارائه کنید، گاهی علت رکود فروش اینترنتی ممکن است قیمت بسیار بالای محصولات شما باشد.

برای پیدا کردن این قیمت نیاز است محصول خود را جستجو کنید و قیمت دیگر فروشگاه ها را بررسی کنید، همچنین سایت های ثبت آگهی مثل دیوار ، شیپور و… نیز می تواند به شما کمک کنند. در نهایت قیمت فروشگاه های سنتی را نیز بررسی کنید.

طبق تحقیقات 45 % خریداران معمولا وقت زیادی را صرف پیدا کردن قیمت پایین تر در سایت های دیگر می کنند و در صورت پیدا کردن قیمت پایین تر از شما خرید نخواهند کرد پس همیشه سعی کنید قیمت مناسبی ارائه دهید.

قیمت گذاری درست برای محصولات

تبلیغات گوگل یکی از راه های نجات از رکود است

Vachaar Vendor

موتور جستجوی گوگل روزانه میلیون ها بازدید دارد،شما با تبلیغ در گوگل می توانید فروش بالایی را در مدت محدود تجربه کنید و سریع تر از رکود خارج شوید

نظر بازدیدکنندگان را تحلیل کنید

بازدیدکنندگان نظرات ارزشمندی دارند حتما به آن ها توجه کنید.

گاهی زیر محصولات شما نظری قرار می دهند و یا سوالی دارند حتما به آن ها پاسخ دهید و نظرات را نیز تحلیل کنید برای مثال اگر افراد زیادی در مورد قیمت سوال دارند و یا مستقیم به قیمت بالا اشاره دارند نیاز است روی قیمت تجدید نظر نمایید.

گاهی مانند مثال بالا کاربر مستقیم عنوان نمی کند و شما باید خودتان نیاز اصلی و مشکل او را تشخیص دهید و با برطرف کردن آن تعداد زیادی کاربر را که فقط بازدیدکننده بودند را به مشتری تبدیل کنید.

کاربران از کانال های مختلف دیگری نظیر تماس نیز در ارتباط هستند: سوالی دارند، پیشنهاد یا انتقادی دارند حتما آن را یادداشت کرده و اثر دهید زیرا ممکن است مشکل هزاران بازدید کننده باشد که خرید خود را نهایی نکردند و فروشگاه شما را ترک کردند و همین یک نظر می تواند دید خوبی به شما برای حل کردن این مشکل بدهد.

در زمان رکود فروش اینترنتی باید تبلیغات را قوی تر شروع کنید

پس از تغییرات در محتوای محصولات، قیمت و اثر دهی نظرات بازدید کنندگان وقت آن رسیده است که نتایج را بررسی کنید.

شما باید مجدد تبلیغات را آغاز کنید. در زمان رکود فروش اینترنتی کاهش تبلیغات به نفع شما نیست شما باید اعتبار از دست رفته را مجدد برگردانید در این مرحله باید تبلیغات مناسبی را (این باز هوشمندانه تر انتخاب کنید یا مشاوره بگیرید) شروع کنید.

تبلیغات ریتارگتینگ در این مرحله پیشنهاد می شود تا کابرانی که یکبار به فروشگاه شما مراجعه کردند و خریدی انجام ندادند این بار مجدد مورد هدف تبلیغات قرار گیرند زیرا شما تغییراتی اعمال کردید که مورد پسند آنان خواهد بود و این بار مشتری از دست رفته باز خواهد گشت و خرید خود را نهایی می کند.

شما در این مرحله نیز باز هم نظراتی دریافت خواهید کرد حتما به آن ها توجه کنید تا باعث کاهش فروش شما نشود و هر روز شاهد پیشرفت فروشگاه اینترنتی خود باشید.

تبلیغات برای فروشگاه اینترنتی را فراموش نکنید

آیا محتوای محصول شما کامل و جذاب است

در زمان رکود فروش اینترنتی نیاز است مجدد به بررسی محتوای محصولات بپردازید و آن ها را بررسی و اصلاح کنید.

در فروشگاه آنلاین شما بازدید کننده را از نزدیک نمی بینید برای همین باید تمامی سوالات احتمالی که ممکن است داشته باشد را در محتوای محصول شرح دهید:

عکس مناسب و با کیفیت باعث می شود افراد دید بهتری نسبت به محصول داشته باشند و به این علت فروشگاه شما را ترک نکنند.

توضیحات جامع سوالاتی که ممکن است داشته باشد را جواب خواهد داد و اگر متن جذابی هم باشد کاربر برای خرید درنگ نخواهد کرد.

در فروشگاه اینترنتی شما باید پیش بینی دقیقی از سوالات احتمالی داشته باشید زیرا مانند فروشگاه سنتی فرصت این را نخواهید داشت تا او را متقاعد کنید، اگر در مرحله ی اول بازدید کنند محصول را نپسندد از صفحه ی محصول خارج خواهد شد.

محتوای محصول کامل و جذاب

در این مقاله سعی شد تا دید کلی به شما ارائه شود تا در زمان این بحران با تسلط کامل مشکلات را بررسی و حل کنید و در نهایت از این رکود موقت رها شوید و به فروش بیشتر برسید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *